Slovenský útočník Tomáš Tatar by mal patriť medzi opory Detroitu. Za päť zápasov však zaznamenal iba jednu asistenciu, pričom na ľade dostáva 26-ročný Ilavčan dostatok priestoru - v priemere trávi v hre necelých devätnásť minút.

Detroit sa po katastrofálnej sezóne spamätal rýchlo, v novom ročníku štyrikrát vyhral a patrí mu prvá priečka vo Východnej konferencii. Tomáš Tatar potvrdil, že v tíme je lepšia atmosféra. „Keďže sú výsledky dobré, vládne väčšia pohoda. Začiatok sezóny je pre nás určite dobrý," povedal Slovák v službách Detroitu pre NHL.com.

Red Wings hrajú svoje duely v novej hale, ktorou je Little Caesars Arena. „Fanúšikovia si to veľmi užívajú, my sa tam cítime ako doma. Je to naozaj obrovská hala, dá sa tam skoro až stratiť," vysvetlil Tatar. Oceňuje predovšetkým tréningy, ktoré má Detroit už v novej budove, čo je pre hráčov pohodlnejšie.

„Naša formácia sa osvedčila na konci minulej sezóny a aj keď nám to zatiaľ nepadá, druhá lajna hrá výborne," zhodnotil Tomáš Tatar, ktorý verí, že góly a asistencie sú pre hlavnú formáciu len otázkou času. „Hlavným cieľom Detroitu je najprv postup do play-off a potom je potrebné ísť od zápasu k zápasu," uzavrel 26-ročný útočník.

FOTO: screen/NHL.com