Liga majstrov je späť s ďalšími osemfinálovými duelmi. Pozrite si ich prehľad.

Villarreal - Juventus (utorok, 22.2.)

Žltej ponorke len tesne unikol postup z prvého miesta skupiny F. Pred nimi skončili o jeden bod Červení diabli z Manchestru. Naopak, Turínčania dokázali svoju skupinu H vyhrať o 2 body pred druhou londýnskou Chelsea.

Obe mužstvá cez zimu získali aj zaujímavé posily, k Villarrealu sa pripojil napríklad Giovani Lo Celso z Tottenhamu Hotspur a do Juventusu zamierili Denis Zakaria z Borussie Mönchengladbach či Dušan Vlahović z Fiorentiny.

Zaujímavosť: Tieto dve mužstvá sa v celej svojej histórii stretli medzi sebou len raz. Bolo to v roku 2009 a išlo o priateľský zápas. Villarreal vtedy vyhral suverénne 4:1.

Kľúčoví hráči: Arnaut Danjuma (VIL) – Paulo Dybala (JUV)

Predikcia postupu: 40% - 60%


Chelsea – LOSC Lille (utorok, 22.2.)

Na prvý pohľad môže mať tento dvojzápas jasného favorita, no štatisticky by malo ísť o veľmi vyrovnané meranie síl. Chelsea má zo všetkých tímov najvyššie percento držania lopty (62.5%), Lille má zase najviac získaných lôpt z kopačiek súperov (282).

Čo sa týka obrannej činnosti, obe mužstvá sú na tom veľmi podobne. Chelsea má na svojom konte štyri čisté kontá, Lille tri.

Zaujímavosť: Oba tímy sa v roku 2019 stretli v skupine H Ligy Majstrov. „The Blues" dvakrát vyhrali nad Francúzmi 2:1 a obsadili nakoniec druhé miesto len o horšie skóre za vedúcou Valenciou. Futbalisti Lille skončili s jedným bodom na poslednom mieste.

Kľúčoví hráči: Jorginho (CHE) – Jonathan David (LOSC)

Predikcia postupu: 59% - 41%


Atlético Madrid – Manchester United (streda, 23.2.)

Atléti nemali istý postup ani do posledného zápasu. V ňom si nakoniec poradili s Portom 3:1 a postúpili z druhého miesta B-skupiny. Červení diabli obsadili prvé miesto skupiny F, na konte mali o bod viac ako Villarreal.

Zaujímavosť: V tomto storočí sa tieto tímy ešte nestretli. Posledné merania síl sa uskutočnili ešte v roku 1991, keď sa z víťazstva 3:0 tešili Los Colchoneros a raz sa zrodila remíza 1:1.

Kľúčoví hráči: Luís Suárez (ATM) – Cristiano Ronaldo (MUN)

Predikcia postupu: 46% - 54%


Benfica – Ajax (streda, 23.2.)

Benfica postúpila zo skupiny E z druhého miesta na úkor Barcelony, ktorej nedovolila v dvoch zápasoch ani raz skórovať. Ajax prešiel skupinou C ako nôž maslom, pretože v šiestich zápasoch ani raz neokúsil trpkosť prehry.

Zaujímavosť: Ajax má vo svojich radoch najlepšieho strelca súťaže s desiatimi gólmi – Sébastiena Hallera. Aj vďaka nemu má holandský celok druhú najlepšiu ofenzívu v celej súťaži. Benfica má spolu s Realom, Bayernom, Juventusom a Chelsea najvyšší počet čistých kont (4).

Kľúčoví hráči: Rafa Silva (BEN) – Sébastien Haller (AJA)

Predikcia postupu: 37% - 63%

FOTO: Facebook/Chelsea Football Club