Hokejisti Slovana Bratislava zvládli aj svoj druhý domáci zápas v tejto sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď si poradili so Sibirom Novosibirsk tesne 2:1. Nové akvizície neskrývali nadšenie a tréner Říha komentoval prestupové aktivity Slovana.

Tréner Miloš Říha mohol po prvýkrát počítať aj s dvojicou nových posíl Simonom Desprésom a Eliezerom Sherbatovom. Després odohral svoj prvý súťažný zápas po takmer 12 mesiacoch a možno práve to sa podpísalo pod jeho menšiu individuálnu chybu pred úvodným gólom stretnutia z hokejky Artema Artemova. Belasí sa tak ocitli v rovnakej situácii ako v stredu, keď museli doťahovať nepriaznivé skóre proti Dinamu Minsk. Podľa Andreja Meszároša sa Slovanu slabšie prvé tretiny môžu vypomstiť. „Oni hrali veľmi dobre, hádzali si tam puky, my sme veľmi málo strieľali. Druhá a tretia tretina už boli lepšie. Začiatky však nemôžeme mať stále takéto, lebo nás to môže stáť zápas,“ upozornil kapitán belasých.

V prvej tretine Slovanisti za svojím súperom mierne zaostávali, aj z dôvodu troch oslabení. V náročných chvíľach ich však podržal viacerými kvalitnými zákrokmi brankár Marek Mazanec. Druhá tretina bola už jasne v réžii domáceho tímu. Tomu stačilo len sto sekúnd v úvode druhej polovice stretnutia na to, aby strhlo vedenie na svoju stranu. Najskôr sa tak ako v stredu proti Minsku presnou strelou švihom presadil kapitán Andrej Meszároš a následne za chrbtom Alexandra Saláka skončil spoza bránky nahodený puk z hokejky Colbyho Genowaya.

Genoway je jednou z viacerých predsezónnych posíl, ktoré sa Miloš Říha snaží postupne zapracovávať do zostavy. Zatiaľ čo tento skúsený Kanaďan zapadol do zostavy celkom rýchlo, presne opačným prípadom je fínsky center Teemu Ramstedt. Robustný defenzívny center nesplnil očakávania realizačného tímu. „Sám hovorí, že ešte potrebuje čas, ten však my nemáme. Keď príde do tímu zahraničný hráč, musí byť okamžite pripravený bojovať. Na trhu sa ešte poobzeráme po novom centrovi. Trh nám teraz nie je naklonený, v NHL prebieha ďalšie kolo výberu posíl, uvidíme, ako sa situácia vyvinie tam,“ vysvetlil kormidelník Slovana Miloš Říha.

DSC_1369.JPG

Na prvom tohtosezónnom tripe inkasovala defenzíva Slovana v improvizovanom zložení až 16 gólov, v dvojici domácich duelov len tri. Do zostavy sa vrátil uzdravený kapitán Meszároš, proti Sibiru už nastúpila aj nová zámorská posila Simon Després. Aj gólman Marek Mazanec sa dostáva do psychickej pohody. Český gólman so skúsenosťami z NHL označil výkon svojho tímu za doposiaľ najlepší v sezóne. „Chalani hrali veľmi dobre. Strávili sme veľa času u nich v pásme, v našom sme minimalizovali strelecké pokusy súpera. Vyzerá to, že tím si už začína ´sadať´, v každom zápase hráme čoraz lepšie.“

Slovanisti o svojom triumfe rozhodli v priebehu necelých dvoch minút v úvode druhej polovice stretnutia. O víťazný gól sa postaral v presilovej hre šikovným nastrelením puku spoza brány pred brankára Alexandra Saláka Colby Genoway. „Bolo to s veľkým šťastím. Nahadzoval som puk spoza bránky a padlo to tam.“ Útočník, ktorý väčšinu minulej sezóny strávil v Medveščaku Záhreb, zaznamenal v dvoch domácich stretnutiach dva góly a dve asistencie. Vďačí za to aj domácemu publiku. „Je to veľká zábava hrať doma, fanúšikovia sú úžasní.“

Spokojnosť po svojej premiére v novom drese neskrýval Eliezer Sherbatov. Izraelský útočník pôsobil na ľade mimoriadne aktívne. „Konečne je to za nami. Pred zápasom som bol trochu nervózny, keďže to bol môj prvý duel v drese Slovana. Už sa neviem dočkať, kedy si tento dres znova oblečiem na ceste za ďalšími víťazstvami.“ Slovanisti najbližšie už túto nedeľu privítajú na svojom štadióne Jugru Chanty-Mansjijsk.