Dominika Cibulková zvládla prvý zápas od nešťastného vypadnutia v 3. kole Australian Open. Svetová päťka v 2. kole WTA turnaja nedala šancu Chorvátke Donne Vekičovej, ktorú za 73 minút zdolala jasne dvakrát 6:2.

Po zlom vstupe do zápasu dominovala

Cibulková nevstúpila do zápasu vôbec ideálne. Hneď v úvodnej hre nakopila niekoľko zbytočných chýb a čistou hrou darovala svoj servis súperke. Zverenka Mateja Liptáka si však už v nasledujúcom geme dokázala zobrať stratené podanie späť a každou ďalšou výmenou na kurte stále viac dominovala. Naopak, Donna Vekičová síce občas dokázala vytiahnuť kvalitný servis, no pokiaľ sa Cibulková dostala pri podaní Chorvátky do výmeny, tak v drvivej väčšine z nich dominovala. Od stavu 2:2 v prvom sete získala 27-ročná Bratislavčanka štyri hry v rade a premenila hneď prvý setbal.

Vekičová svojimi chybami pomohla Cibulkovej k postupu

Aj druhý set bol jasne v réžii našej tenistky. Donna Vekičová sa naďalej nevedela dostať do hry, nevychádzali jej ani pokusy o zmenu rytmu hry, a tak nervozita ešte len 20-ročnej Chorvátky stúpala. Dominika Cibulková síce v piatej a siedmej hre ponúkla svojej súperke dvakrát šancu na brejk, no tú Vekičová nedokázala využiť, a tak znova ziskom štyroch gemov v rade dokráčala slovenská ženská rebríčková jednotka k postupu do štvrťfinále. V ôsmej hre druhého setu pomohla Donna Vekičová našej tenistke dvojchybou, Cibulková tak využila tretí mečbal a už sa môže tešiť na zajtrajší štvrťfinálový súboj s domácou Jelenou Vesninovou.