Počas susedského derby zápasu medzi Slovenskom a Českom došlo k dráme na tribúnach. V hre bol život 30-ročného českého fanúšika. Informoval o tom SFZ na svojom webe.

Zatiaľ čo sa tímy pokúšali gólovo presadiť, medzi divákmi išlo o život. Zdravotnícky tím a usporiadateľská služba asi v 40. minúte zistila, že jeden z českých priaznivcov nedýcha a nemá pulz, ako uviedol pre SFZ bezpečnostný manažér SFZ Peter France.

Zdravotníci museli použiť defibrilátor a muž začal vykazovať známky života. Krátko po zásahu ho previezli do nemocnice v Trnave.

SVK-CZE_020.jpg FOTO: Martin Ďorda

Nešlo však o prvý prípad. „Asi pred dvoma rokmi sme mali podobný incident počas zápasu, jednému priaznivcovi prestal fungovať kardiostimulátor. Vtedy sme spolu s ľuďmi zo záchranky FALCK prepracovali všetky spoločné postupy, ako čo najrýchlejšie reagovať a v sobotu sme aj vďaka tomu zachránili život človeka,“ povedal France na margo situácie.

Bezpečnosť na prvom mieste. Okrem zdravotného zásahu bola v pohotovosti aj polícia, tá spolu so SFZ zadržala piatich českých fanúšikov, ktorí použili pyrotechniku, a jeden Slovák pod vplyvom alkoholu dostal pokutu pre agresívne správanie, potvrdil pre SFZ Peter France.

FOTO: Martin Ďorda