V priestoroch košickej Historickej radnice prijal primátor mesta Košice Jaroslav Polaček vo štvrtok na slávnostnej recepcii vrcholných predstaviteľov Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF, zástupcov organizačného výboru 2019 IIHF MS a tiež zástupcov účastníckych krajín košickej A skupiny šampionátu. Poďakoval im za návštevu Košíc a vyjadril prianie, aby sa do metropoly východu ešte niekedy vrátili.

V mene mojom i v mene Košičanov by som sa chcel poďakovať za návštevu všetkým účastníkom. Som nadšený z pripravenosti, húževnatosti a entuziazmu hráčov jednotlivých tímov. Som rád, že sa pri organizovaní šampionátu nevyskytli žiadne vážne problémy a že všetko prebieha hladko. Spätná väzba od účastníckych krajín i od fanúšikov je skvelá. Ďakujem za dobre zvládnutú organizáciu šampionátu zo strany Slovenského zväzu ľadového hokeja. Na druhej strane aj mesto Košice vytvorilo perfektné podmienky na to, aby v meste vládla dobrá atmosféra, urobili sme všetko pre bezpečnosť, dopravu a tiež pre ďalšie veci, ktoré súvisia s tým, aby sa dobre cítilinielen Košičania, ale aj všetci, ktorí prišli do nášho mesta,“ povedal primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

DSC_4715.jpg FOTO: Ján Sukup / 2019 IIHF

Doterajší priebeh šampionátu hodnotí veľmi pozitívne i riaditeľ turnaja za IIHF Frank Gonzalez. „Cítime sa na Slovensku a v Košiciach veľmi dobre, ďakujeme za vašu pohostinnosť,“ povedal Gonzalez.

Spoluprácu s mestom si pochvaľuje i organizačný výbor. „Spolupráca s mestom a ďalšími zainteresovanými stranami je na veľmi dobrej úrovni a verím, že jednotlivé tímy i hostia sa u nás cítia ako doma,“ povedala riaditeľka lokálneho organizačného výboru v Košiciach Aneta Büdi.

„Napriek viere v čo najlepší výsledok našich hokejistov želám všetkým tímom v ďalšom priebehu šampionátu veľa zdaru a fanúšikom veľa radosti“, dodal primátor Polaček.

ZDROJ: OV MS

FOTO: Ján Sukup / 2019 IIHF