V štatistike nastrieľaných gólov na zápas sú ligy 35 najlepších krajín podľa päťročnej klasifikácie UEFA.

Slovenská Fortuna liga figuruje vďaka priemeru 3,02 gólu na štvrtej priečke rebríčka priemerného počtu gólov na zápas v sezóne 2018/2019. Lepšie sú na tom len belgická najvyššia súťaž, ktorá má o 0,02 gólu na duel viac, a švajčiarska s holandskou. Ich gólový priemer je až 3,40, respektíve 3,39.

Pre zaujímavosť, napríklad v nemeckej Bundeslige padnú priemerne tri góly za zápas. Na Britských ostrovoch je to dokonca nižšie číslo, konkrétne 2,81. V španielskej La Lige je to len 2,48. Najvyššie v tomto rebríčku je z okolitých krajín Česko s priemerom 2,818 gólu na majstrovské stretnutie.

Naša liga môže vďačiť najmä Dunajskej Strede, ktorá doposiaľ rozvlnila sieť súpera až 29-krát, čo je najviac spomedzi 12-tich účastníkov Fortuna ligy. Tiež aj Trenčínu, ktorý odohral už tri šesťgólové a dva päťgólové zápasy.

Celkovo slovenské tímy nastrieľali v 11. kolách už 199 gólov. Fortuna liga patrí na 4. miesto aj zásluhou toho, že v priemere v každom treťom zápase padnú aspoň štyri góly. Taktiež jedným z dôvodov je fakt, že v 66 zápasov sa zrodila len štyrikrát bezgólová remíza.