Po včerajšom skvelom víťazstve nad USA čaká slovenské mužstvo ďalší náročný súper. Večer sa pokúsia zverenci Craiga Ramsayho bodovo ozbíjať fínskych severanov. Podľa útočníka Marka Daňa môžeme pomýšľať aj na víťazstvo.

Slovenskí hráči odštartovali majstrovstvá sveta proti silnému tímu USA, ktorý patrí pre svoje hviezdne zloženie medzi favoritov. Na súpiske nechýbajú víťazi Stanley Cupu, draftové jednotky či poprední obrancovia NHL. Napriek tomu si úspešný debut a tri body pripísali slovenskí hokejisti. „Vedeli sme, že Američania budú kvalitným súperom a budú na nás tlačiť, ale každý si spravil svoju robotu. Odviedli sme ju na sto percent. Potom sme dostali presilovku päť na tri a tam sme zápas posunuli trošku na našu stranu. Do konca hry sme nepoľavili a hrali sme ako jeden muž a to sa nám vyplatilo,“ zhodnotil po zápase výkon tímu útočník Marko Daňo.

Hoci prvá tretina bola zo strany Slovenska jemne rozpačitá a herne opatrná, v druhej a tretej tretine naši hokejisti znepríjemňovali Američanom hru, najmä v ich obrannom pásme. „Povedali sme si, že musíme hrať aktívne a nemôžeme sa stiahnuť. Darilo sa nám to, hrali sme u nich v pásme. Američania boli zaskočení našou hrou. Samozrejme, oni boli nebezpeční každé jedno striedanie. My sme to však výborným výkonom udržali. Paťo mal v bráne výborné zákroky, každý jeden hráč odviedol na ľade výbornú robotu a toto víťazstvo sme si zaslúžili,“ povedal Daňo.

Smerom k druhému zápasu je dvadsaťštyriročný útočník optimistom. „Verím, že sa dobre pripravíme na ten ďalší zápas. Oddýchneme si dnes večer a zajtra do toho pôjdeme s chuťou. Ak budeme hrať tak isto ako dnes, môžeme pomýšľať aj na víťazstvo. Ideme do každého zápasu s tým, že chceme vyhrať. Opakujem, ak budeme hrať tak ako dnes, tak sa nám to môže podariť.“

FOTO: Presilovka