Slovensko vo federálnom derby nestačilo na Česko a prehralo 1:2. Tréner domácich Ján Kozák podobný priebeh zápasu očakával, po stretnutí však kritizoval niektorých reprezentantov.

Úvodná polovica nebola príliš atraktívna, tímy sa snažili vychádzať zo zabezpečenej obrany. „V prvom polčase to bolo prehustené. Chýbala kolmosť, ani jeden z tímov to nechcel otvoriť. Taký vývoj som však predpokladal," uviedol Ján Kozák.

SVK-CZE_010.jpg FOTO: Martin Ďorda

Po polčasovej prestávke sa však obraz hry zmenil, začal sa hrať útočnejší futbal, najmä na strane slovenských sokolov. „Hráčom som prizvukoval, že musia byť silnejší na lopte. Myslím si, že v druhom dejstve sme boli lepším tímom - paradoxne, dostali sme dva góly," povedal Kozák. O presné zásahy Česka sa postaral najprv Krmenčík, rozhodujúci gól pridal striedajúci Schick.

Slováci doplatili na niekoľko nevyužitých príležitostí, ktoré ľutoval aj kormidelník národného mužstva. „Ak chce byť tím uspešný, také šance, ako mal Duda či Mak, musí premieňať," reagoval Kozák na tutovky v podaní útočných es.

SVK-CZE_016.jpg FOTO: Martin Ďorda

Tréner Slovenska očakával väčšiu angažovanosť u „mladších" futbalistov. Podľa Kozáka sa tím nemôže spoliehať len na skúsenú dvojicu. „V tíme máme šikovných hráčov ako Lobotku, Škriniara, Weissa, Maka. Práve tieto mená musia na seba zobrať viac zodpovednosti. Nemôžu stále čakať, že lídrami mužstva bude Hamšík so Škrtelom. Som presvedčený, že to časom príde, pretože kvalitu majú, no je potrebné to ukázať aj na ihrisku."

Kormidelník slovenských sokolov nešetril kritikou na margo dvoch výrazných postáv reprezentácie. „Treba povedať, že Stano Lobotka hral zle - najmä prvý polčas. Milan Škriniar tiež nehral dobre. Už sa veľa rozpráva o miliónoch, no najprv to treba potvrdiť na ihrisku," narážal Ján Kozák na špekulácie o prípadných prestupoch slovenských futbalistov.

FOTO: Martin Ďorda