To, o čom sa v tenisovej odbornej i laickej verejnosti už nejakú dobu šepkalo, sa dnes stalo skutočnosťou. Legendárna slovenská tenistka Daniela Hantuchová prostredníctvom videa na svojej fanúšikovskej stránke na sociálnej sieti Facebook oznámila ukončenie profesionálnej kariéry.

Daniela Hantuchová vstúpila na profesionálny okruh v roku 1999 vo veku 16 rokov. Odvtedy absolvovala 954 zápasov vo dvojhre s pozitívnou bilanciou 525 víťazstiev a 413 prehier. K tomu priadala ďalších 506 duelov vo štvorhe, z ktorých do úspešného konca dotiahla presne 279. Najlepším obdobím jej kariéry boli roky 2002 a 2003. Pred Australian Open pred pätnástimi rokmi sa dokonca ocitla na 5. priečke svetového rebríčka WTA, čo bolo jej kariérne maximum. Tento výkon prekonala zo slovenských tenistiek až v tomto roku štvrtou priečkou Dominika Cibulková. Dnes už 34-ročná tenistka získala na okruhu WTA celkovo sedem titulov vo dvojhre. Medzi najväčšie úspechy jej kariéry patrí určite trofej z Indian Wells z roku 2002, keď si vo finále poradila s Martinou Hingisovou. Na troch zo štyroch grandslamov to dotiahla aspoň raz do štvrtťfinále, najlepšie spomienky má na Austrlian Open 2008, keď ju až medzi štvoricou najlepších zastavila Srbka Ana Ivanovičová.

Hantuchová bola vžy veľkou „srdciarkou“ a keď sa dalo, prišla posilniť slovenský fedcupový tím. Bola aj pri najväčšom úspechu slovenského tenisu, keď vo svojej životnej sezóne v roku 2002 pomohla k víťazstvu Slovenska v Pohári federácií. Okrem toho o tri roky neskôr ovládla spoločne s Dominikom Hrbatým aj Hopmanov pohár. Vo Fed cupe sa celkovo predstavila v 58 zápasoch s pozitívnou bilanciou 38-20. Hantuchová svoj posledný zápas na profesionálnom okruhu odohrala na začiatku mája tohto roka. V kvalifikácii WTA turnaja v Rabate podľahla v dvoch setoch Kanaďanke Gabriele Dabrowskej.

Foto: Facebook/Daniela Hantuchová - official