Tento víkend štartuje nová sezóna Formuly 1 prvými pretekmi na okruhu v austrálskom Melbourne. V kvalifikácii suverénne zvíťazil Brit Lewis Hamilton a do pretekov odštartuje z pole position.

Jeho posledné merané kolo v tretej časti kvalifikácie prekvapilo snáď úplne všetkých okrem jeho tímu. Zajazdil ho o 664 tisícin rýchlejšie ako Nemec Sebastian Vettel na Ferrari. Práve medzi týmito dvomi jazdcami to „iskrilo“ aj na následnej tlačovej konferencii, kde sa začali navzájom poriadne podpichovať.

Na otázku prítomných novinárov, či ho neznepokojuje rozdiel medzi Mercedesom a Ferrari v kvalifikácii a či Hamilton nepoužil „párty mód“, Vettel nevedel odpovedať. Povedal však, že rozdiel sedem desatín je väčší, než sami očakávali. Hneď potom sa do odpovede zapojil aj Brit, ktorý vyhlásil pre formula1.com: „Môžem vás uistiť, že nepoužívame párty mód. Používam rovnaký mód od druhej časti kvalifikácie až do konca tretej časti. Nebolo tam žiadne extra tlačidlo, ktoré by som použil.“

To Nemca nenechalo chladným a hneď na Hamiltona reagoval otázkou: „A čo si robil doteraz?“ Brit odvetil: „Čakal som, aby som zajazdil dobré kolo. Utrieť ti ten úsmev z tváre!“

Na konci konferencie prišla ešte jedna otázka pre oboch. Či sa tešia na pokračovanie spoločných súbojov ešte z minulej sezóny a či by Vettel nechcel zotrieť ten úsmev z tváre Hamiltonovi.

Na to Nemec odpovedal: „Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. Koniec-koncov, dôvod, prečo sme tu je, že sa chceme zabaviť. Ak ho toto baví, samozrejme v sobotu, robí to celkom dobre.“

Hamilton reagoval: „Veď to bol vtip.“

„Ja viem, ale... Nech má pokojne dnes večer oslavu. Dúfajme, že Kimi a ja budeme mať oslavu zajtra,“ dodal Vettel.

Potom Hamilton už len zo žartu povedal: „Kimi má oslavu po celý čas,“ na čo všetci prítomní okrem Räikkönena reagovali smiechom.

Uvidíme, čo nám táto sezóna a prvé preteky v Melbourne prinesú. Štart je už zajtra o 7.10. Nezabudnite si posunúť čas zo zimného na letný.

Ešte raz si pozrite už spomínané perfektné kolo Lewisa Hamiltona.

Výsledky kvalifikácie:

  1. Lewis Hamilton (Mercedes) 1:21,164 min
  2. Kimi Räikkönen (Ferrari) +0,664 s
  3. Sebastian Vettel (Ferrari) +0,674

FOTO: Twitter/SkySportsF1