Gól v poslednej sekunde, ktorý bol prvým škrtnutím zápalky, ktorá spálila naše šance na štvrťfinále. Slováci sa čiastočne pomstili. Nevrátili to však Kanade, ale jej rodičom. Šesť francúzskych croissantov sme zapili siedmimi veľkými dúškami anglického čaju. I keď bol ľadový, chutil výborne.

Zápas začala tradičným uvítacím piskotom na rozhodcov. Ktovie, či niekto povedal fanúšikom, že každý zápas pískajú iní. Aj keď pre oko diváka, zebra ako zebra. Aj tak sa všetky snažia udupať víťazstvo Slovákov!

Prvú tretinu si naši hokejisti vo veľkom užívali. Už od začiatku bolo vidieť, že prvotným cieľom nie je výhra. Tá sa asi prvýkrát na turnaji brala ako prirodzená samozrejmosť. Snaha hráčov bola skórovať čo najčastejšie a najkrajšie. Prvé tri presné zásahy prišli od posíl zo zámoria. Najprv Sekera, potom Tatar a Marinčin.

marin.png FOTO: Matt Zambonin/HHOF-IIHF Images

Ach, zas sa tá obrana musela streliť viac gólov. Útočníci sa nechali na ľade poriadne vidieť. Skúšali rôzne kľučky, prihrávky, hrali sa s pukom ako mačka s klbkom a brnkali na nervy britskému brankárovi. Ale predovšetkým vlastnému trénerovi. Ak by mal Craig Ramsay nejaké vlasy, najprv by mu ošediveli a potom by mu určite povypadávali. Od jasných pokynov, ako jednoducho hrať, streliť góly a brániť, sa rýchlo upustilo. Hráči sa predvádzali, nezabúdali byť ani sebeckí.

Niet sa čo čudovať, kto by nechcel pokoriť kráľovniných mužov? Zábava na prvom mieste. Ruku na srdce, tím hrá už aj tak viac-menej len pre potešenie diváka. A tí si to užívali.

V spolupráci s DJom ukázali hŕstke britských nadšencov ako vedia spievať spolu s Freddiem Mercurym. „ÉEEEEEEEE-JOOO! DIIIIDAAADIIIDAAADIIIDAAAEEEEJOOO!“ Inak si išli len svoje tradičné pokriky, „MY CHCEME GÓL, MY SME TU DOMA, KTO NESKAČE NIE JE SLOVÁK, HOP, HOP, HOP!“

Na začiatku druhej tretiny sa mohlo zdať, že Britov navštívila v šatni Mary Poppins a poriadne ich zhučala. Súper nás v úvode druhého dejstva zavrel v pásme a skúšal viackrát skórovať. Ich snahy umlčal gólom Čajkovský. Pre Slovákov bol presný zásah ako obložený chlebíček. Po každom jednom mali chuť na ďalší. Aspoň niečomu sa priučilo slovenské mužstvo od majstra činu a slova Jožka Golonku.

27867233_2029487413997178_1333044285833527548_n.jpg

Foto: www.zomriofficial.sk

Bodku zápasu dal Dávid Bondra, tečovaným gólom na konečný stav, 7:1. Veľkej Británii sme ukázali pohostinnosť a naservírovali sme im všetky tri chuťovky. Gól v presilovke, gól v riadnej hracej dobe i gól v oslabení. Fanúšikom sa ani po odznení hymny nechcelo opustiť štadión. Opierali sa jeden druhému o ramená a falošne, ale za to o to srdečnejšie, spievali „NAAAČO PÔÔÔJDEM DOMOOOV?!“

FOTO: Matt Zambonin/HHOF-IIHF Images