Vo štvrťfinále sa stretli silné kalibre, ruská mašina si v dramatickom súboji poradila s americkým výberom 4:3.

Kapitán USA Patrick Kane bol po štvrťfinálovom neúspechu sklamaný, vyzdvihol však výkon ruského brankára Andreia Vasilevskeho, ktorý zaznamenal 29 úspešných zákrokov. „Sme veľmi smutní. Vzhľadom na to, aký tím sme mali na šampionáte, sme mohli ísť ďalej. Rusko má však tiež dobrých hráčov. Najmä v druhej tretine sme mali dostatok šancí na skórovanie, tlačili sme sa do zakončenia, ale ruský gólman chytal výborne."

Najproduktívnejší hráč USA sa vyjadril aj na margo ambícií amerického výberu v budúcnosti. V majstrovskom tíme by rád videl aj ďalších hokejistov z kanadsko-americkej profiligy, no konečné slovo majú sami hráči. „Jednoznačne. V budúcnosti sa chceme stať majstrami sveta. Veríme, že na ďalších šampionátoch sa nám bude dariť viac. Uvidíme, kto z hráčov NHL bude súčasťou reprezentácie, pretože si myslím, že ide o individuálne rozhodnutie," uzavrel Kane, ktorý na šampionáte nazbieral dvanásť bodov.

usa.png FOTO: Andre Ringuette/HHOF-IIHF Images

„Až teraz sa začal skutočný turnaj, no vypadli sme. Proti Rusku sme to mali veľmi ťažké, majú talentovaných hráčov, sú silní a hrajú naozaj skvele," komentoval zápas proti Rusom brankár Cory Schneider.

Ľavé krídlo tretej ruskej formácie Nikita Gusev si proti americkému tímu pripísal gól a dve asistencie, jeho výkon pochválil aj gólman USA. „Nikita bol dnes naozaj všade. Jeho formácia patrila k najlepším, no všetky lajny Rusov sú silné. Tento zápas mu skutočne vyšiel," povedal gólman New Jersey Devils.

FOTO: Andre Ringuette/HHOF-IIHF Images