Real Madrid – už len meno tohto klubu vzbudzuje rešpekt. Nečudo, veď patrí ku gigantom svetového futbalu a k tým najprestížnejším značkám, ktorými oplýva svet športu. O Reale by sa dalo písať a diskutovať hodiny, na to však nemáme čas ani priestor. Preto sme pre vás pripravili zopár zaujímavostí z histórie a súčasnosti tohto klubu, ktorého dres vždy obliekali len tí najväčší z najväčších.

Rekordy hráčov Realu

Najmladším hráčom, ktorý debutoval v prvom tíme Realu, bol Martin Odegaard (16 rokov a 157 dní). Naopak, ako najstarší si biely dres obliekol Ferenc Puskás vo veku 38 rokov a 233 dní. Rekordérom v počte odohraných zápasov za Real je Raúl, ktorý ich vo všetkých oficiálnych súťažiach zvládol 741. Z aktívnych hráčov sa mu blíži len Sergio Ramos – jeho cca 550 zápasov je tak isto úctyhodných.

V Lige majstrov nepretržite už 20 sezón

Zájazdy na Ligu majstrov sú pre fanúšikov Bieleho baletu každoročnou samozrejmosťou. Real v nej naposledy chýbal v sezóne 1996/1997. V sezóne predtým totiž obsadil v La Lige až šiestu priečku, mimochodom vôbec najhoršie umiestnenie v tabuľke španielskej ligy od sezóny 1976/1977.

Vstupenky zoženiete aj na splátky

Vstupenky na zápas Realu Madrid sú pomerne drahou záležitosťou, zaplatíte za ne zhruba od 300 do 800€. Nemusíte to však robiť naraz, dá sa to aj na splátky. Treba si len vybrať overenú športovú cestovnú kanceláriu, ktorá takúto možnosť ponúka. Na slovenskom trhu je absolútnou jednoutkou FutbalTour.

Dokázal to len Dubovský

Real Madrid píše svoju históriu od roku 1902, za celý čas sa však do štruktúr klubu dostal len jeden jediný Slovák. Bol ním výnimočný Peter Dubovský, ktorý do kráľovského klubu prestúpil v roku 1993 a odohral zaň 31 zápasov. S Realom sa neskôr celkom konkrétne spájalo aj meno Róberta Vitteka, Mareka Hamšíka či aktuálne Milana Škriniara.

ZDROJ: PR článok

FOTO: pixabay.com