Kontinentálna hokejová liga si chce robiť reklamu aj za hranicami krajín, v ktorých sa hráva. Zorganizovala viacero zápasov v iných štátoch. Jedným z nich je Rakúsko, konkrétne Viedeň. Tá mala byť domovským stánkom bratislavského Slovana v zápasoch s CSKA Moskva a SKA Petrohrad.

Slovanisti to však ako domovský stánok veľmi nemali. Po prvom stretnutí proti CSKA sa skôr hodí – dom hrôzy. Aspoň také pocity ako v strašidelnom dome museli zažívať fanúšikovia, a po čase aj hráči belasých.

Kvalitný celok z Moskvy rozhodol o svojej výhre skôr, ako sa zápas stihol rozbehnúť. Tri góly za sedem minút, striedanie Mareka Čiliaka. Jeho kolega však dopadol oveľa horšie, inkasoval ešte šesťkrát. Hrozivý výsledok a predvedená hra, ktorá po čase už prestávala baviť aj fanúšikov z Ruska. Tých bolo na viedenskom štadióne pomerne veľa, mohli sa rovnať so slovanistickými.

„Nastúpili sme do zápasu s tým, že musíme hrať všetci naplno a musíme k súperovi pristupovať. Bohužiaľ, náš cieľ sa zrútil behom troch minút. CSKA hrala až exhibične, my sme mali priveľký rešpekt. Je mi ľúto fanúšikov, ktorí merali cestu do Viedne. Musíme sa z toho čo najskôr pozbierať, už v nedeľu nás čaká ďalší ťažký súper,“ hodnotil duel po zápase kouč Slovana Vladimír Országh.

Po takomto stretnutí sa ťažko hľadajú slová. Na predvedenej hre belasých by ste dlho hľadali pozitíva. „Vôbec sme to nezvládli, už od začiatku. Nechávali sme im veľa priestoru, robili veľké chyby. Prvé štyri góly sme im darovali. Majú skvelých hráčov, ktorým stačí jedna šanca na strelenie gólu,“ povedal Michal Řepík. „Ťažko sa to hodnotí. Vo všetkom boli lepší, rýchlejší...,“ doplnil Matúš Sukeľ.

Ako sa hrá, keď sa vám nič nedarí, súper dá gól z každej šance a jeho náskok sa hrozivo zvyšuje? „Nie je to jednoduché. Stále sme hrali, až do konca. Taká je naša mentalita, nikdy to nezabaliť. Bohužiaľ, padali im góly a napokon to skončilo až na deviatke. Musíme sa z toho poučiť, ideme ďalej,“ reagoval Sukeľ.

Už zajtra čaká na Slovan kvalitatívne podobný súper, možno aj o niečo silnejší – SKA Petrohrad na čele s Pavlom Datsyukom. Ako zabrániť podobnému debaklu? „Musíme viacej korčuľovať, rýchlejšie k ním pristupovať. Nedávať im toľko času a voľného priestoru. Dávať si pozor na protiútoky, dostali sme z nich veľa gólov. Všetko je to o nasadení a korčuľovaní,“ vyjadril sa liptovský rodák Sukeľ.

Celá akcia malá byť akousi reklamou na KHL. Tá sa však nekonala. Diváci nevideli dobrý zápas a Slovan prišiel o domáce prostredie. „Ťažko to brať, že sme boli ako domáci, keď hráme niekde inde. My môžeme byť len radi, že sme nehrali doma a neurobili si tam takúto hanbu,“ dodal Sukeľ.

FOTO: khl