Predaj vstupeniek na budúcoročný svetový šampionát v Bratislave a Košiciach sa dostal do ďalšej fázy. Od 3. decembra sú v predaji už i denné vstupenky na zápasy play off. Doteraz si lístky na štvrťfinále, semifinále, zápas o tretie miesto a finále mohli záujemcovia zakúpiť v jednom balíčku.

Od spustenia predaja je o vstupenky medzi fanúšikmi veľký záujem. Najväčšiu pozornosť pochopiteľne pútajú zápasy slovenskej a českej reprezentácie. Vypredaný je v týchto chvíľach balíček vstupeniek Nasleduj svoj tím, ktorý obsahoval vstupenky na všetky zápasy jedného tímu v základnej skupine, rovnako ako permanentky na všetky zápasy v Bratislave a Košiciach a taktiež balíčky zápasov na základnú skupinu v oboch dejiskách. Dostupné sú denné vstupenky, ktoré sa tešia najväčšej obľube fanúšikov. Dnes sa do predaja dostali aj denné lístky na vyraďovacie súboje.

„Tešíme sa veľkému záujmu o lístky zo strany fanúšikov. Do predaja momentálne pribudli i denné vstupenky na zápasy štvrťfinále, semifinále a na zápasy finálového dňa, v ktorých už ide o všetko. Tieto duely budú zaručene skvelým hokejovým zážitkom pre všetkých, ktorí si nájdu cestu na štadión. Odporúčame fanúšikom, aby nečakali na február, kedy sa začnú predávať samostatné lístky na jednotlivé zápasy, ale vstupenky si zabezpečili čím skôr. Lístok na hokejovú udalosť roka, napríklad pod vianočným stromčekom, určite poteší nejedného fanúšika,“ uviedol prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

Vstupenky sú do predaja pridávané postupne. Iba vstupenky s označením „Vypredané“ už v predaji nebudú. „Odporúčame hokejovým fanúšikom, aby priebežne sledovali stránku hockeyslovakia.sk, kde si môžu kúpiť vstupenky na šampionát. Veríme, že sa nám podarí uspokojiť čo najväčší počet fanúšikov,“ dodal Kohút.

Ceny vstupeniek

Play off duely sa budú hrať v oboch mestách, v Bratislave i Košiciach. Metropola východu sa môže rovnako ako hlavné mesto tešiť na dva štvrťfinálové zápasy šampionátu. „Obsadenie štvrťfinále je prirodzene nejasné, ale už dnes vieme povedať, že v prípade postupu Slovenska zo základnej skupiny odohrá svoj štvrťfinálový súboj 23. mája v Bratislave o 20:15,“ povedal riaditeľ organizačného výboru pre Bratislavu Roman Štamberský. Semifinálové stretnutia, zápas o tretie miesto a finálový zápas budú v Bratislave.

Za dennú vstupenku na štvrťfinále zaplatí hokejový fanúšik 125 eur (2. kat.) alebo 180 eur (1. kat), dva semifinálové duely môže vidieť za 290 eur, resp. 360 eur, a denná vstupenka na zápas o 3. miesto a finále stojí 400 eur, resp. 475 eur.

Ceny ostatných vstupeniek, ktoré sú momentálne v predaji, ostávajú nezmenené. Denné vstupenky na zápasy základnej skupiny v Bratislave stoja 45 až 115 eur (2. kategória) alebo 70 až 155 eur (1. kategória). Ceny denných vstupeniek na zápasy základnej skupiny v Košiciach sa pohybujú v rozmedzí od 45 do 135 eur (2. kat.) alebo od 60 do 175 eur (1. kat.).

Spôsob predaja vstupeniek ostáva nezmenený. Fanúšikovia, ktorí si chcú zakúpiť lístky na športovú udalosť roka v Bratislave a v Košiciach, musia i naďalej vypĺňať online registračný formulár na stránke oficiálneho predajcu vstupeniek. Ten obsahuje meno, priezvisko, e-mailový kontakt a mobilné telefónne číslo, na ktoré záujemcovi príde overovací SMS kód. Až po verifikácii si môže fanúšik vstupenku zakúpiť.

Tento krok zaviedol organizátor ako opatrenie v boji proti priekupníkom a ich technológiám. Naďalej platí i opatrenie súvisiace s pozastavením predaja v kamenných predajniach spoločnosti Ticketportal. Lístky sa dajú kupovať či rezervovať iba online na stránkach 2019.iihfworlds.com, hockeyslovakia.sk alebo na stránke oficiálneho predajcu.

„Aj v online prostredí má však záujemca dve možnosti. Prvou je zakúpenie tzv. hometicketu, teda vstupenky, ktorú si fanúšik po zaplatení môže vytlačiť v pohodlí svojho domova. Druhou alternatívou je vytvorenie online rezervačného kódu. V tomto prípade si môže klasickú vstupenku – tzv. hardticket, vyzdvihnúť v kamennej predajni Ticketportalu. Tam ju môže aj zaplatiť,“ priblížil tento proces Martin Kohút.

Posledná fáza predaja vstupeniek na budúcoročný svetový hokejový šampionát na Slovensku začne vo februári 2019, kedy budú v predaji samotné vstupenky na jednotlivé zápasy.

FOTO: SZĽH / Andrej Galica