Derniéra okruhu v Sepangu priniesla dramatické preteky. Prvé miesto si odniesol čerstvý dvadsiatnik Max Verstappen, ktorého už od štvrtého kola nedokázal dobehnúť súčasný favorit Lewis Hamilton.

Už pred spustením pretekov sa Kimi Raikkonen, ktorý mal štartovať z druhého miesta, dostal do problémov s pohonnou jednotkou - podobne ako jeho tímový kolega Sebastian Vettel v prvej časti sobotnej kvalifikácie. Z toho dôvodu mal Max Verstappen voľný prejazd a hravo sa dostal pred Lewisa Hamiltona a svoje miesto už nepustil. Tímové rádio Hamiltona upokojovalo, že jeho čas ešte príde, ale ani po prezutí na mäkkú sadu pneumatík Mercedes nezískal sľúbenú prevahu.

V tíme Red Bull šťastie ostalo, hneď po Verstapenovom manévri sa Daniel Ricciardo dostal pred Valteriho Bottasa.

22157016_1703217969689691_518028831_n.jpg FOTO: Facebook/F1

Sebastian Vettel, ktorý vyhral aj ocenenie #Driveroftheday, štartoval z posledného miesta a predbiehal jedného súpera za druhým. Už v tretine pretekov mu patrila šiesta priečka. Na koniec pretekov nasadil Vettel stíhaciu jazdu na tretieho Ricciarda a dostal sa dokonca do jeho DRS zóny. Večne usmiaty Austrálčan sa však nedal a svoje pódiové miesto si udržal napriek tomu, že mal o triedu tvrdšie pneumatiky.

Najväčšia smola sa na Vettela nalepila až po ukončení pretekov. V závere sa dostal do kolízie s najmladším pretekárom Lancom Strollom, čo malo za následok odtrhnutie zadnej nápravy na voze Ferrari. Vettela do cieľa zviezol Pascal Wehrlein.

22156864_1703217973023024_1871148704_n.jpg Facebook/F1 Banter

O prekvapivom výsledku možno hovoriť aj v súvislosti s tímom McLaren, ktorého obaja jazdci vôbec došli do cieľa. Vandoorne obsadil siedme a Alonso jedenáste miesto. Zastupujúci pilot za Daniila Kvyata Pierre Gasly skončil na štrnástom mieste, s ktorým môže byť nadmieru spokojný.

FOTO: Facebook/F1