Svetový pohár sa na najbližšie dni presúva do nemeckého Ruhpoldingu. V šprinte na 7,5 kilometra nebudú chýbať ani štyri slovenské pretekárky Anastasia Kuzminová, sestry Fialkové a Terézia Poliaková. Okrem šprintu ich čaká v sobotu štafeta a v nedeľu preteky s hromadným štartom na 12,5 kilometra.

Až do Oberhofu bola v šprintoch najlepšia

Paulína Fialková prežíva vynikajúcu sezónu, čo potvrdzujú jej výsledky na Svetovom pohári. Pred sériou pretekov v Ruhpoldingu má na konte 374 bodov a priebežne je na tretej priečke. Celkovo sa umiestnila dvakrát na treťom mieste a dvakrát na druhom mieste.

Poslednýkrát stála na pódiu víťazov v Novom Meste, keď na pretekoch s hromadným štartom nechala za chrbtom Anais Chevalierovú. O dvanásť sekúnd jej ušla už len Anastasia Kuzminová.

Spomedzi Sloveniek zvládala šprinty najlepšie. Okrem pretekov v Oberhofe neskončila mimo top desiatky. V Slovinsku sa umiestnila na šiestom mieste, v Rakúsku na siedmom a v Česku po bezchybnej streľbe na treťom. V Oberhofe sa musela uspokojiť s 21. priečkou.

Avšak ak budú priaznivé podmienky na trati a Fialkovú budú „poslúchať nohy aj puška", nemala by chýbať v elitnej desiatke pretekárok. S tohtoročnou formou nie je vylúčená ani šanca na ďalšie pódiové umiestnenie.

Prekvapiť môže Kuzminová, ktorá si v doterajších šprintoch vždy udržala pozíciu medzi dvadsiatimi najlepšími pretekárkami. V Oberhofe predviedla v šprinte výborný bežecký výkon, ktorý ju vyniesol na siedme miesto. Je to zatiaľ jej najlepšie umiestnenie v tejto disciplíne. Dnes ho môže opäť o čosi vylepšiť.

FOTO: Instagram/ Paulína Fialková