Posledné dvojkolo základnej časti HEL 2017/2018 môže veľa napovedať a v niektorých prípadoch aj definitívne potvrdiť účastníkov vyraďovacích bojov či baráže. Pozreli sme sa bližšie na zápasy, ktoré nás čakajú v sobotu.

MŠK Vippokerpro Kežmarok – Jokerit Petržalka, 13:30 hod.

V play-off HEL 2017 tím Jokerit Petržalka chýbal. O to väčšiu chuť má dostať sa do neho v tomto extraligovom ročníku. Dokazuje to i výsledkami. Zo siedmich duelov, ktoré odohral po zimnej prestávke, prehral len dva, pričom dokázal poraziť obhajcu titulu zo Skalice a naposledy aj silnú Považskú Bystricu. Naopak, Kežmarok veľmi dobre vie, ako chutilo minuloročné play-off, veď v ňom zotrval až do úplného záveru. Momentálne bojuje o čo najlepšiu pozíciu pred vyraďovacími bojmi a zdá sa, že aj o väčšmi vyrovnanú výkonnosť. Jesenný zápas týchto súperov skončil víťazstvom žlto-modrých.

LG ABhokej Bratislava – Lion Svidník, 14:00 hod.

Niet pochýb o tom, že hráči LG budú chcieť čo najskôr nechať zabudnúť na nedávnu prehru s Třincom. Ideálnym spôsobom by bola výhra nad Svidníkom, ktorý v tejto sezóne už raz zdolali. Hokejbalisti zo Svidníka však v tomto ročníku bojujú ako skutočné levy a krok za krokom kráčajú za cieľom v podobe účasti v play-off. LG je aktuálne v tabuľke piate, Svidník siedmy a len dvojbodový rozdiel medzi nimi môže byť predzvesťou dramatického súboja.

HBC Košice – HBK Hokejmarket Skalica, 14:00 hod.

V novembri Košice odchádzali zo stretnutia so Skalicou s prehrou 2:5. Odvtedy síce ubehlo veľa dní a mladý košický tím nabral množstvo skúseností, ale nezaháľal ani ich súper. Skaličanom sa darí najmä v ofenzíve, 97 vsietených gólov je suverénne najviac v ligovom pelotóne, navyše, podobne ako LG, aj oni by radi dali zabudnúť na posledný duel, v ktorom si pripísali prehru s Nitrou. Uvidíme, aké čísla im budú svietiť v kolónke skóre po zápase na východe.

Leaders Ružinov – ŠKB Martin, 10:30 hod.

Priamy súboj o poslednú postupovú priečku. Tú pred víkendom okupujú Martinčania, Ružinov je však len o bodík nižšie. Na víťaznej vlne sa v uplynulom období neviezol ani jeden z tímov, no zatiaľ čo Martinčania majú na konte tesné prehry o gól, Ružinov dostal „päťku“ od Pruského a podľahol aj Třincu. Na jeseň mali vo vzájomnom meraní síl navrch hráči ŠKB, Ružinovčanov porazili 5:2.

HBK PROTEF Považská Bystrica – HBK Nitrianski Rytieri, 13:00 hod.

Tak, ako Skalici patrí prím v počte strelených gólov, Považská Bystrica je lídrom v najmenšom počte tých inkasovaných. O výbornej defenzíve Považanov sa nesú slová chvály už dlhšie a výraznú stopu na nej zrejme nezanechala ani nedávna prehra s Jokeritom. Nitrianskych Rytierov by, naopak, víťazstvo z posledného zápasu so Skalicou mohlo pred zostávajúcimi stretnutiami povzbudiť. Aj keď šanca Nitry postúpiť do play-off je už len v teoretickej rovine, stále má o čo hrať. Vyhnúť sa baráži by takisto mohlo byť silnou motiváciou.

Kometa Vrútky – HBK Diaková, 13:00 hod.

Vrútky na jar vystrelili hore a hoci tesne, aktuálne vedú ligovú tabuľku. Toto vedenie by si mohli posilniť bodovým ziskom proti Diakovej, ktorá sa nachádza v odlišnej situácii. Po dobrej minuloročnej sezóne, ktorú korunovali účasťou vo vyraďovacích bojoch, je pre nich v závere tohto ročníka prioritou vyhnúť sa baráži. Od jedenástej pozície v tabuľke, ktorá zaručuje zotrvanie v HEL, ich síce delí len skóre, no zápas s Kometou ani zďaleka nie je tým najjednoduchším spôsobom, ako získať potrebné body.

ŠK 98 Pruské – HBC Enviform Třinec, 13:00 hod.

Pruské malo proti Třincu namále už v novembri, druhý bodík zo vzájomného zápasu napokon vydolovalo až v samostatných nájazdoch. Hráči ŠK 98 bojujú o play-off, o postupujúcich na posledných priečkach sa zrejme rozhodne až v úplnom závere základnej časti. Pre Pruské bude bodovať proti českému celku nutnosťou, hokejbalisti Třinca však cez víkend ukázali, že predsa len majú recept na víťazstvá aj proti silnejším súperom. Uvidíme, či ho uplatnia aj v najbližšom stretnutí.

29511111_617224972002847_1963829545047949312_o.jpg

NEDEĽA 25.3.

Leaders Ružinov – Lion Svidník, 10:30 hod.

MŠK Vippokerpro Kežmarok – HBK Hokejmarket Skalica, 13:30 hod.

LG ABhokej Bratislava – ŠKB Martin, 14:00 hod.

HBC Košice – Jokerit Petržalka, 11:00 hod.

HBK PROTEF Považská Bystrica – HBK Diaková, 13:00 hod.

HBC Enviform Třinec – Kometa Vrútky, 11:00 hod.

HBK Nitrianski Rytieri – ŠK 98 Pruské, 11:00 hod.

Grafika: hokejbalextraliga.sk