Päťzápasová šnúra víťazstiev. Zdalo sa, že Slovan sa už dostáva do formy a svitá mu na lepšie časy. Opak bol však pravdou. Po skvelej sérii triumfov prišla hrôzostrašná séria prehier. Zo siedmich duelov belasí dokázali bodovať len v jednom a mali skóre 7:31. Reprezentačná prestávka tak prišla zrejme v najlepšiu vhodnú chvíľu.

Počas nej bude na tréningoch Vladimírovi Országhovi chýbať viacero hráčov. Reprezentačné povinnosti si odišli plniť štyiria Slováci a dvaja Česi. Craig Ramsay s Miroslavom Šatanom nominovali Michala Sersena, Mária Grmana, Matúša Sukeľa a Mária Luntera. Bývalý kouč Slovana a momentálne hlavný tréner Česka Miloš Říha si zo svojho starého pôsobiska vybral dvojicu Michal Řepík – Rudolf Červený.

Országh už počas hanebných zápasov vo Viedni avizoval, že nie je spokojný s legionármi. Niektorí ešte dostali šancu. Iní mali svoj osud už spečatený. Patrik Virta nenastúpil ani na jeden domáci zápas a klub sa s ním rozhodol ukončiť spoluprácu. V ani jednom z troch duelov nenastúpil ani český obranca Lukáš Klok, ten však v tíme naďalej zostáva. Náhrada prišla len jedna. Országh volal po príchode rozdielových hráčov, prišiel navrátilec Žiga Jeglič, ktorého za takého, zatiaľ, nemožno označiť.

„V prvý zápas bol plný energie, v druhom stretnutí už bolo vidno, že mu trochu dochádza. Je to dobrý hráč, ale potrebuje čas. Nehral osem mesiacov, to je veľmi veľa. Môžete trénovať koľko chcete, ale zápas je o niečom inom. Mal už dobré momenty, ale hodnotiť ho môžeme až po mesiaci,“ vyjadril sa tréner Slovana o slovinskom útočníkovi.

Uvítal by ďalšie nové tváre v kabíne. Jednou z nich by mohol byť aj Zach Boychuk, ktorý v klube pôsobil, ale odobral sa skúsiť šťastie do Čerepovca. Nedarilo sa mu a klub ho zaradil na listinu nechránených hráčov. „Bol by pre nás zaujímavým hráčom. Vedenie o tom vie, uvidíme, ako sa situácia vyvinie,“ povedal Országh na margo kanadského hokejistu a k príchodu ďalších posíl dodal: „Nejaké veci sú v jednaní. Kým však hráč nie je podpísaný a nie je tu, tak ťažko niečo hovoriť.“

FOTO: Presilovka / Alžbeta Takácsová