Hokejisti bratislavského Slovana dali sebe aj fanúšikom najkrajší vianočný darček. Na Štefana sa im podarilo ukončiť trinásťzápasovú sériu bez víťazstva. Diváci videli víťazstvo 5:4 po nájazdoch nad Torpedom Nižnij Novgorod.

Nerodilo sa však ľahko. Belasí po prvej tretine viedli, no v tej druhej sa súper dostal vďaka trom presným zásahom do vedenia. „Mali sme veľmi slušnú prvú tretinu, čakali sme na svoje šance, viedli sme 1:0. Nepremenili sme dva samostatné nájazdy. V druhej sme však od toho upustili, boli sme nedočkaví, zbytočne sme prepadávali. Torpedo nás za to potrestalo,“ povedal po zápase tréner domácich Vladimír Országh.

V tretej tretine videli bratislavskí diváci jeden z najlepších výkonov svojich miláčikov v sezóne. Tromi gólmi rozburácali arénu a už sa pomaly oslavovalo víťazstvo, 99 sekúnd pred koncom však Torpedo vyrovnalo. Vytúžený triumf ale predsa len prišiel po samostatných nájazdoch.

„Chalani ukázali neskutočný charakter. Dokázali zvrátiť priebeh zápasu, dostali sme fanúšikov do varu. Počas celého zápasu nás podržal Jakub Štěpánek. Padol nám kameň zo srdca. Dúfajme, že sa môžeme odraziť od tohto záveru, chalani ťahali za jeden povraz, čo tu už dlho nebolo. Dúfam, že v tomto trende budeme pokračovať ďalej,“ vyzdvihol svojich zverencov Országh.

Marek Sloboda strelil svoj prvý gól v sezóne.

V zápase strelili svoje prvé góly v sezóne až traja hráči. Kyle Chipchura, Lukáš Klok a mladík Marek Sloboda. „Som veľmi rád, že sme konečne vyhrali a prelomili negatívnu sériu. Verím, že začneme ďalšiu, ale víťaznú,“ povedal Sloboda a vzápätí prezradil, čo mu možno pomohlo k streleniu gólu

„Som rád, že mi to tam konečne padlo. Na Vianoce som bol pozrieť prababku, robila si zo mňa srandu, že sa stále modlí, aby som dal gól a ja stále nič. Konečne bola vyslyšaná. Dúfam, že to pozerala a mala nahlas televízor, chcel by som jej tento gól venovať.“

Ťažká situácia s úzkym hráčskym kádrom a zákazom prestupov sa pred duelom ešte viac zhoršila. Vedenie uvoľnilo do konkurenčného Viťazu Podoľsk Michala Řepíka. „Vieme, v akej sme situácii. Určite ide aj o to, aby sa ušetrili nejaké financie. Boli by sme najradšej, keby mužstvo bolo pokope. Je to športový život, niekto odíde, niekto príde. Hráči aj tréneri sa menia,“ okomentoval Országh celú situáciu.

FOTO: Presilovka.sk / Alžbeta Takácsová