Osem najlepších tenistov sezóny sa od 12. do 19. novembra predstaví na koncoročnom výberovom šampionáte v Londýne. Favoritmi na zisk záverečného titulu sú už tradične Rafael Nadal a Roger Federer. Tenisti boli rozdelení do dvoch skupín pomenovaných po tenisových legendách.

Skupina Petea Samprasa

Španiel Rafael Nadal, nasadená svetová jednotka, ešte vo svojej zbierke nemá titul z Turnaja majstrov. Dvakrát sa síce ocitol vo finále, ale podľahol v nich Federerovi a Djokovičovi. V jednej z najúspešnejších sezón svojej kariéry získal šesť titulov, z toho dva grandslamové na Roland Garros v Paríži a na US Open v New Yorku. V skupine sa spolu s Nadalom ešte predstavia štvrtý nasadený Rakúšan Dominic Thiem, ktorý si v tejto sezóne na svoje konto pripísal premiérový titul z turnaja kategórie ATP 1000.

Ďalej Bulhar Grigor Dimitrov, nasadená šestka, ktorý podobne ako Rakúšan získal svoj prvý titul kategórie ATP 1000 v Cincinnati a Belgičan David Goffin, nasadený hráč číslo sedem a držiteľ dvoch turnajových titulov v roku 2017. Nadal by s účasťou v semifinále nemal mať problémy, zaujímavejší však bude boj o druhé postupové miesto.

Skupina Borisa Beckera

Práve skupina, v ktorej je jasným favoritom Švajčiar Roger Federer, sľubuje napínavejší boj o semifinále. Držiteľ dvoch grandslamových titulov v tejto sezóne, ktorý nenašiel premožiteľa na úvodnom grandslame v Austrálii, ako aj na jeho obľúbenom Wimbledone, to nebude mať ľahké. Do cesty sa mu postaví predstaviteľ mladej, nastupujúcej generácie tenistov a nasadená trojka, Nemec Alexander Zverev. Na svojej ceste na Turnaj majstrov získal päť titulov, z ktorých sú najcennejšie tituly z Ríma a Montrealu.

Pozíciu nasadenej päťky bude zastávať chorvátsky velikán Marin Čilič, aktuálny finalista Wimbledonu. Posledným kvalifikovaným tenistom a nasadenou osmičkou je Američan Jack Sock, ktorý sa premiérovo dostal na záverečný šampionát senzačným víťazstvom na turnaji v Paríži. Napriek vyrovnanejšej sile tenistov v skupine Borisa Beckera by Federer s postupom do semifinále nemal mať problém. O to zaujímavejší bude súboj o druhé postupové miesto, kam sa môže kvalifikovať ktorýkoľvek z trojice tenistov.

Turnaj sa otvorí už dnes o 15:00 SELČ súbojom Federera proti Sockovi.