Magdaléna Rybáriková neuspela v semifinále ženskej dvojhy vo Wimbledone, keď španielskej tenistke Garbiñe Muguruzaovej podľahla jednoznačne dvakrát 6:1.

Už od úvodu zápasu sme videli aktívy tenis z oboch strán, o niečo väčšia istota v úderoch však bola na strane Garbiñe Muguruzaovej. Španielka sa pri vlastnom podaní mohla oprieť o prvý servis, vo výmenách robila minimum chýb a pomerne rýchlo sa dostala do vedenia 4:0. V piatej hre prvého setu síce prišlo prvé zakolísanie 23-ročnej rodáčky z venezuelského Caracasu, avšak Magdaléna Rybáriková svoj prvý brejkbal využiť nedokázala. A tak po 25 minútach začala nad centrálnym dvorcom v All England Clube visieť hrozba nepopulárneho kanára na konte slovenskej tenistky. 28-ročná piešťanská rodáčka však zabojovala a podarilo sa jej znížiť. V záverečnej hre prvého setu už Muguruzaová nebola taká suverénna, napriek tomu sa jej podarilo využiť hneď prvý setbal a úvodný set tak išiel na jej stranu po výsledku 6:1.

Druhý set mal veľmi podobný priebeh, ako ten prvý. Garbiñe Muguruzaová naďalej predvádzala mimoriadne útočný a takmer bezchybný tenis, naopak, v hre Magdalény Rybárikovej sa však svetlé momenty hľadali stále ťažšie. Mladšia, no predsa len o niečo skúsenejšia Španielka získala opäť rýchlo vedenie 4:0. V piatom geme druhého setu to bol pri podaní slovenskej hráčky veľký boj, no po takmer desiatich minútach sa Rybárikovej napokon podarilo znížiť. Muguruzová si však následne podanie udržala bez problémov a Slovenka tak išla podávať na udržanie sa v zápase. Po troch nevydarených výmenách zo strany Magdalény Rybárikovej mala Muguruzaová k dispozícii tri mečbaly. Po hodine a štyroch minútach využila Španielka druhý z nich a stala sa tak prvou finalistkou ženskej dvojhry na Wimbledone 2017.

Napriek tomu, že Magdaléne Rybárikovej semifnálový duel vôbec nevyšiel, v All England Clube takmer za posledné dva týždne šokovala celý tenisový svet. Vďaka postupu medzi najlepšiu štvoricu poskočí 28-ročná slovenská tenistka až na 33. miesto v rebríčku WTA.