Česi si vo štvrťfinále majstrovstiev sveta v hokeji zmerali sily s výberom Nemecka. Zverenci Miloša Říhu strhli zápas na svoju stranu až v tretej tretine štvorgólovou kanonádou.

Odolnosť Nemecka vysvetlil po zápase tréner Říha. „Nemci dobre bránili stredné pásmo, zatiaľ čo my sme robili chyby, z ktorých ťažili. Celkovo sme však predviedli kolektívny výkon, čo bolo naozaj dôležité."

Česká hokejová reprezentácia sa po dlhšom čase prebojovala do semifinále, Říha prezradil, čo bolo kľúčové. „Trpezlivosť. Hráči si nechali poradiť, hovorili sme si, že musíme čakať a nehrnúť sa do útoku, čo neplatilo v zápase proti Švajčiarom."

cesi.png

FOTO: Andrej Ringuette/HHOF-IIHF Images

Napriek tomu, že tlak bol na Čechov obrovský, po úspešnom postupe medzi kvarteto najlepších si realizačný tím doprial odmenu. „Ja si dám pohár vína a zopakujeme náš rituál - sadneme si na pivo. Potom už budeme opäť pokračovať v práci," povedal Říha.

Boja sa Česi Kanady? „Mame ich zmapovaných. Ide o veľké hviezdy, patria medzi absolútnu hokejovú špičku, no hrať sa dá s každým. Ak budeme disciplinovaní a vydržíme korčuľovať, môžeme uspieť. Predtým mali šťastie, dva zápasy vyrovnali až v posledných sekundách, to im nebude stále vychádzať," uzavrel tréner českej reprezentácie.

FOTO: Andrej Ringuette/HHOF-IIHF Images