Tretí hrací deň na Roland Garros priniesol množstvo zaujímavých momentov a prekvapení. V akcii boli aj traja slovenskí reprezentanti.

Martin Kližan vs. Laurent Lokoli

Náročný zápas prvého kola má za sebou Martin Kližan. Po skvelých výkonoch v prvých dvoch setoch nasledujúce dva prehral, v štvrtom dostal dokonca „kanára“. Piaty set bol dramatický a plný emócii, no náš hráč na konci ustál vlastnú psychiku a nervy, keď sa súper dotiahol zo stavu 2:5 na 4:5 a nakoniec vyhral po setoch 7-6(4), 6-3, 4-6, 0-6 a 6-4. V ďalšom kole na Kližana čaká svetová jednotka Brit Andy Murray.

Zaujímavá situácia sa stala za stavu 2:5 v poslednom sete, kde pri podaní Lokoliho viedol Kližan 40-15 a na záver hry spravil Francúz dvojchybu. Reakcia slovenskej tenisovej jednotky vyvolala vášne na oboch stranách, keď Kližan niekoľkokrát nahlas vykríkol a následne poukázal na svoju hlavu. To počas prestávky nenechalo aktérov chladných, pričom Lokoli dal jasne najavo, že sa mu táto Kližanova radosť zdala voči nemu neúctivá. Vášne vzplanuli natoľko, že zo svojej stoličky musel vstať aj empajrový rozhodca.

Lokoli po skončení stretnutia odmietol podať ruku Kližanovi.

Jozef Kovalík vs. Stan Wawrinka

Jozefovi Kovalíkovi žreb vôbec neprial. Veď hrať v prvom kole proti tretiemu hráčovi svetového rebríčku je veľmi ťažké, zvlášť z pozície úspešného kvalifikanta. V zápase sme viac-menej čakali na nejaké prekvapenie zo strany Slováka. A ten potešil veľmi dobrým výkonom najmä v druhom sete, kde mu v koncovke chýbal aj kúsok šťastia, aby skrátenú hru získal vo svoj prospech. V tajbrejku viedol aj 6-3, no napokon ho prehral. Švajčiarsky tenista postúpil do druhého kola po setoch 6-2, 7-6(6) a 6-3.

Jana Čepelová vs. Simona Halepová

Dnes do druhého grandslamu sezónu vstúpila aj Jana Čepelová, ktorej žreb takisto neprial. V prvom kole totiž narazila na tretiu nasadenú tenistku turnaja Simonu Halepovú. Tá potvrdila rolu favoritky a za 67 minút vyhrala po setoch 6-2 a 6-3. V druhom kole sa stretne s Nemkou Tatjanou Mariovou.

Rýchly koniec Kontovej

Jedným z najzaujímavejších meraní síl dňa bol bezpochyby zápas Gaela Monfilsa a Dustina Browna. Dvaja tenisti s nezameniteľným imidžom predviedli divákom na dvorci Suzanne-Lenglenovej niekoľko oku lahodiacich výmen.

Zápas dvanástky turnaja Jo-Wilfrieda Tsongu s Renzom Olivom bol pre tmu prerušený za stavu 5-7, 4-6, 7-6(6), 4-5 z pohľadu Francúza. Stretnutie bolo prerušené po zhruba troch hodinách.

V ženskej časti pavúka stroskotala už v prvom Kole Britka Johanna Kontová. So Su-Wei Hsieh prehrala po 135 minútach po setoch 6-1, 6-7 (2) a 6-4. Hsieh v druhom kole čaká Američanka Taylor Townsendová.

Z favoritov do druhého kola postúpili aj Tomáš Berdych či Agnieszka Radwanska. Pod článkom nájdete všetky výsledky dňa.

Program 4. hracieho dňa

Z nášho pohľadu bude najdôležitejší posledný zápas na dvorci Suzanne-Lenglenovej, pretože v akcii bude Dominika Cibulková. Tá bude chcieť nadviazať na úspešný vstup do turnaja v druhom kole proti Ons Jabeur z Tuniska, 114. hráčke svetového rebríčka WTA.

Z ostatných zápasov pútajú pozornosť súboje Venus Williamsovej proti Kurumi Narovej, Muguruzovej proti Kontaveitovej, Nadala proti Haasemu, Kvitovej proti Mattekovej-Sandsovej či Sousu proti Djokovičovi.