V piatok vyšla nová konzolová hra NHL18. Priniesla niekoľko noviniek a nové ligy, medzi nimi aj hokejovú Ligu majstrov. Jej súčasťou je HC 05 Banská Bystrica, ktorá sa stala prvým slovenským klubom, ktorý sa ocitol v tejto hre. Predstavíme vám kompletný tím a dresy baranov v hre.

Bystričania majú v hre dresy, ktoré používajú v CHL, domáci a hosťujúci. Čo sa týka jej hodnotenia, nie je to veľmi ružové. Tomu sa však netreba diviť, tvorcovia hry si na hodnotení európskych klubov nedávajú záležať.

Bystrický zimák budete v hre hľadať márne. Domáce zápasy sa síce odohrávajú v Banskej Bystrici, avšak na univerzálnom štadióne, ktorý je použitý pre viacero klubov. Čo by sme však na Slovensku dali za takéto štadióny...

Pre fanúšikov bude zrejme sklamaním súpiska. Nachádza sa v nej totižto viacero chýb. Na úvod upozorňujeme, že súpisku v hre sme porovnávali so súpiskou na webe championshockeyleague.com.

Začnime gólmanmi. Nájdeme ich až štyroch, no len dvaja v klube stále pôsobia. Z bystrickej trojice Jan Lukáš, Teemu Lassila a Daniel Gibl sú na súpiske prví dvaja menovaní. Dopĺňajú ich odídenci Nathan Lawson a Jason Bacashihua. V hodnotení obstáli pomerne dobre.

BRANKÁRI

V obranných radoch nájdeme len jednu väčšiu chybu. Chýba Ján Brejčák a mladík Oliver Košecký. Navyše je Martin Kupec, ktorý nefiguruje v súpiske na CHL, v kádri Bystrice pôsobí, je však dlhšie zranený. Obrana je na tom v hodnotení už horšie, patrí k jedným z najhorších v CHL. Zachraňuje ju slovenské trio – Kubka, Mihálik, Ďatelinka.

OBRANCOVIA

V útoku je chýb už viacej. A jedna je, podľa nášho názoru, až veľmi výrazná. V tíme figuruje Michal Handzuš. Okrem neho tam sú navyše aj bývalí hráči Baranov – Dávid Buc a Vyacheslav Trukhno. Z aktuálneho kádra chýbajú v hre štyria útočníci – Cason Hohmann, mladíci Mário Róth a Peter Valent. Najvýraznejšie udrie do očí chýbajúci odchovanec klubu Mário Lunter. Útok je na tom v hodnotení najlepšie. Prví dvaja by tam však nemali byť – Handzuš s Bucom.

ÚTOČNÍCI

FOTO: NHL18