Detviansky klub sa v uplynulej tipsportligovej sezóne nevyhol baráži a v jeho premiére medzi elitou len ťažko hľadať pozitíva. Jednym z nich bol však určite brankár Matt Hackett.

28-ročný Kanaďan posilnil tím nováčika v závere novembra minulého roka a aj napriek neoslnivým štatistikám vedel byť svojim spoluhráčom oporou za nie vždy pevnou defenzívou. Výborné čísla dosiahol najmä v baráži, kde pri priemere inkasovaných gólov 1,93 zaznamenal 92,6 % úspešnosť zákrokov. Rodák z Londonu zamieril pod Poľanu s vizitkou bývalého brankára NHL, ktorého si v 3. kole draftu roku 2009 vybrala Minnesota Wild a v najlepšej lige sveta odchytal 26 zápasov. Na svoje prvé pôsobenie v Európe ale určite nebude spomínať v dobrom.

Hackett po sezóne Detvu opustil, nový klub však zatiaľ nemá, a to napriek tomu, že sa v tomto období rozbieha väčšina hokejových súťaží. Podľa jeho slov za to do istej miery môže aj majiteľ detvianskeho klubu Róbert Ľupták. Z minulosti kontroverzne známeho funkcionára nedávno kanadský brankár spomenul v rozsiahlom príspevku na svojom profile na sociálnej sieti, v ktorom kritikou rozhodne nešetril. Ľuptáka označil za alkoholika, ktorý sa k hráčom správa ako k odpadu a hráčov mal niekoľkokrát aj fyzicky napadnúť. Od klubu pritom Hackett údajne nevidel výplatu za posledné dva mesiace sezóny.

Príspevok Matta Hacketta prinášame s prekladom v plnom znení:

„Ľudia na tomto svete ma občas rozosmejú...Nie som ten typ, ktorý by ohováral, niekedy je však treba o veciach rozprávať. Minulú sezónu som hral na Slovensku za tím Detva. Tento klub mi nedal výplatu za posledné dva mesiace a každý mesiac som sa musel s majiteľom hádať, aby som dostal svoje peniaze. Nikdy mi neprišla správna výplata! Majiteľ bol alkoholik, ktorý sa k celému tímu správal ako k odpadu, niekoľkokrát hráčov udrel. V Kanade by za to išiel do väzenia. Na Slovensku nie. A teraz k tomuto letu. Dostával som telefonáty z iných klubov a každý jeden z nich mi povedal, že má obavy o môj charakter a o to, aký som typ človeka. Začal som sa teda vypytovať a zistil som, že majiteľ Detvy o mne rozprával zlé veci klubom po celom Slovensku. Neviem, ako vy, ale pokiaľ nedostanete zaplatené a váš šéf sa správa k ľudom ako k odpadu, myslím, že by ste tiež nechceli ostať v takejto situácii. Teraz mi majiteľ telefonuje a hovorí, ako veľmi chce, aby som sa vrátil! Asi som bol fakt hrozný človek...Niečo som povedať musel, pretože neubližuje len mojej šanci získať ďalšiu prácu, ale ubližuje kariéram 25 hráčov v jeho tíme."

Róbert Ľupták sa proti ostrým slovám Hacketta okamžite ohradil na oficiálnej stránke detvianskeho klubu. Prinášame jeho oficiálne vyjadrenie:

Za služby, ktoré brankár Hackett pre náš klub odviedol, dostal zaplatené všetko, na čom sme sa dohodli. Po ukončení zmluvy boli všetky záväzky voči nemu vyrovnané a počas jeho pôsobenia v tíme dostal dokonca prémie aj nad rámec zmluvne dohodnutých podmienok! Nerozumiem, prečo sa teraz tak hanlivo vyjadruje na adresu nášho klubu, keď v uplynulých dňoch sám viackrát kontaktoval niektorých hráčov, alebo prostredníctvom svojho agenta priamo vedenie klubu s tým, že sa chce do Detvy vrátiť! K jeho správaniu počas pôsobenia v našom tíme sa nechcem vyjadrovať, aby som mu neuškodil v ďalšej kariére. Snažili sme sa mu vytvoriť čo najlepšie podmienky pre jeho hokejový, ale aj osobný život. Jeho správanie preto považujem za vrcholne nevhodné a neprofesionálne! Za všetko čo pre náš klub ako brankár urobil mu ďakujem a prajem všetko dobré.“

FOTO: hc07detva.net