Úspech Magdalény Rybárikovej na Wimbledone treba považovať za senzáciu. Musíme si však vážiť nielen skvelé výkony slovenskej tenistky, no aj jej správanie. V tenisovom prostredí to nie je častý jav.

Počas zápolení kamenná tvár, takmer žiadne emócie (okrem semifinálového duelu). Maximálne sústredenie na hru, nulový kontakt s rozhodcom na empire, spoľahlivé údery a ich pestrá škála. To zdobilo 28-ročnú Rybárikovú na Wimbledone. Hoci sa za jej semifinálovým úspechom skrýva výborná forma z trávnatých dvorcov, zrejme nikto nečakal, že pôjde až tak ďaleko.

Túto triumfálnu cestu ukončila až fantasticky hrajúca Muguruzaová, ktorá nedala našej hráčke žiadnu šancu. Napriek sklamaniu a frustrácii aj počas súboja sa Rybáriková potešila aspoň prítomnosti Rogera Federera. Teda údajne sa jej vďaka nemu zlepšila nálada.

Čo si však treba vážiť na tomto úspechu najviac, je postoj. Rodáčka z Piešťan sa ani po jednom zápase nevyťahovala, nebila do pŕs, nepovažovala sa za svetovú jednotku - hoci slová chvály si zaslúži. V tom je jej správanie veľmi sympatické, pretože vďaka skvelým výkonom a POKORE posielala radosť aj na Slovensko. A najmä v tejto rovine sa má jej slovenský tenisový kolega ešte čo učiť.

I keď Rybáriková nepostúpila do finále, pre Slovákov môže byť víťazka. Aj vďaka skromnosti, pokore a pracovitosti, ktorú na Wimbledone odviedla. A to si fanúšik vždy váži najviac.

FOTO: Instagram/MR