Záujem o 2019 IIHF MS v ľadovom hokeji na Slovensku je veľký a prekonal aj očakávania organizátorov. Počas prvých troch hracích dní si zápasy priamo na štadiónoch v Bratislave a Košiciach pozrelo už 118.219 divákov. Veľký záujem je i o zábavu a sledovanie zápasov v oficiálnych fanzónach v oboch dejiskách šampionátu. Dve oficiálne fanzóny navštívilo okolo 65-tisíc ľudí. Bratislavskú fanzónu pri Istropolise navštívilo dovedna už viac ako 35-tisíc fanúšikov. Podobný záujem je i o fanzónu v košickom Kulturparku, ktorú navštívilo bezmála 30-tisíc ľudí.

„Veľmi nás teší, že zo strany fanúšikov je záujem aj o stretnutia reprezentácií z nižších priečok rankingu IIHF. Celkovo videlo doteraz 16 zápasov na šampionáte bezmála 120-tisíc fanúšikov. Každý zápas počas šampionátu ponúka kvalitný hokej. Navštíviť majstrovstvá sveta sa určite oplatí, vstupenky na nevypredané stretnutia sú stále v predaji,“ povedala riaditeľka komunikácie 2019 IIHF MS v ľadovom hokeji Michaela Grendelová.

DSC_7494.jpg FOTO : Ján Sukup / 2019 IIHF

Fanúšikovia na bratislavskom zimnom štadióne Ondreja Nepelu videli počas prvých troch hracích dní dovedna osem zápasov. Z toho až štyri stretnutia boli vypredané. Najviac divákov si našlo cestu do hľadiska na zápasy Nórsko – Česko a Rusko – Rakúsko, a to zhodne 9.033. Celkovo videlo bratislavské zápasy vyše 68.018 ľudí.

V košickej Steel aréne, ktorá je domovským stánkom reprezentácie Slovenska, sa odohralo taktiež osem zápasov, pričom vypredané boli tri stretnutia. Celkovo tu zápasy videlo 50.201 fanúšikov. Najvyššia návšteva bola na zápase USA – Slovensko, priamo na štadióne sledovalo zápas 7.430 divákov.

Záujmu zo strany fanúšikov sa tešia i obe oficiálne fanzóny 2019 IIHF majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Fanzónu pri bratislavskom Istropolise navštívilo doteraz 35.647 fanúšikov. Nezaostávajú ani Košice, kde fanzónu v Kulturparku navštívilo už 28.271 fanúšikov. Škrt cez rozpočet urobilo organizátorom iba počasie. Kvôli silnému vetru dnes fanzóna v Košiciach ostala zatvorená. Otvorená by mala byť v prípade zlepšenia poveternostnej situácie znovu v utorok 14. mája.

ZDROJ: OV MS

FOTO: Ján Sukup / 2019 IIHF