Slovenský i svetový hokej zasiahla správa, keď Marián Hossa prišiel s informáciou, že nasledujúcu sezónu vynechá pre kožné problémy. Jeho kariéra je aktuálne v reálnom ohrození, Slovák v službách Chicaga opisuje svoju budúcnosť.

Skúsený útočník Hossa priznal, že pauza od hokeja je preňho niečím netradičným. „Je to pre mňa niečo nové. Dám si oddych od klasického režimu a uvidíme, čo sa stane o rok. No už teraz mi je jasné, že vzhľadom na môj vek nebude jednoduché dostať sa do formy," povedal 38-ročný rodák zo Starej Ľubovne v rozhovore pre isport.cz. Obľúbený hokejista nielen na Slovensku nechce vyvodzovať predčasné závery, avšak uvedomuje si realitu. „Nevidím to ružovo, ale uvidíme, ako sa to vykryštalizuje," vysvetlil hráč Chicaga Blackhawks pre český isport.cz.

IMG_7835.JPG FOTO: Presilovka

Osud Mariána Hossu je o to smutnejší, keďže Slovák mal v minulej sezóne výbornú formu. „Darilo sa mi gólovo, bol som vo výbornej pohode, ktorú som ani neočakával. Cítil som sa byť dôležitou súčasťou tímu," komentoval Hossa pre isport.cz. Ako sám povedal, nebyť zdravotných patálií, zvládol by ešte aspoň jednu až dve sezóny.

Prečítajte si tiež: Talentovaný Adam Liška o odchode do Kanady: Potrebujem tvoriť

„Korčuliarsky sa cítim výborne, vyrovnám sa omnoho mladším hokejistom," okomentoval odchovanec Dukly Trenčín formu z ostatného obdobia, ktorú - nanešťastie - brzdilo zdravie. A ako hovorí sám Hossa, bolo to neúnosné - a to už počas Svetového pohára v septembri.

Budúcnosť Mariána Hossu je tak vážne ohrozená. Nie je isté, či sa 38-ročný hokejista vráti k aktívnemu športovaniu, keďže liečba môže mať vážne následky na jeho zdravotný stav. „Potom sa pýtate sám seba, či má cenu ďalej podstupovať liečenie, pretože zdravie máte iba jedno. Mám dve malé deti, ktorým sa chcem venovať a nemôžem riskovať zdravie užívaním nejakých tabletiek," objasnil situáciu Hossa pre isport.cz.

Pri bilancovaní môže byť na seba Hossa pyšný a sám priznáva, že to všetko, čo dokázal, nečakal. „Mojím snom bolo vždy vyhrať Stanley Cup. A mám tri. Stále si to vlastne ani neuvedomujem, asi to príde neskôr. Som za to veľmi vďačný," povedal hokejista, ktorý v NHL nastúpil na viac než 1000 zápasov a nastrieľal viac ako 500 gólov.

FOTO: Facebook/Marián Hossa