Najlepšia hokejbalová súťaž na svete HEL neozstane svojim fanúšikom nič dlžná ani počas tohto víkendu, keď si pre nich pripravila hneď niekoľko mimoriadne atraktívnych stretnutí.

ŠKB Martin - Vippokerpro Kežmarok, sobota 11:00

Martin pokračuje vo svojich nevyspytateľných výkonoch. Proti Kežmarku budú domáci miernym favoritom. ŠKB má skúsené mužstvo, ktoré si dokáže poradiť s každým. Ukázal to minulú sobotu, keď vyhral 3:0 nad lídrom tabuľky. Kežmarčania odohrali ťažké dvojkolo proti smotánke HEL, v sobotu vyhrali s LG a v nedeľu podľahli Ružinovu. Zrodí sa v Turci remíza?

ŠK 98 Pruské - HBC Košice, sobota 13:00

Domáci v tomto zápase jednoducho musia bodovať. Rovnako to však platí aj o hosťoch, ktorí môžu hrať s väčším pokojom. Tento fakt môže na hokejky Pruského priniesť istý kŕč a nie je vylúčené, že Košice by to mohli využiť. Naposledy to ukázali v Nitre. Favoritom sú však domáci, ktorí majú šancu odpútať sa z barážovej priečky.

HBC Třinec - PROTEF Považská Bystrica, sobota 13:00

Zápas, v ktorom posledný privíta prvého. Takéto stretnutia bývajú niekedy zradné. Považská Bystrica má však formu aj skúsenosti na to, aby tento duel bez problémov zvládla. Preto je v ňom aj jasným favoritom. Pokaziť si to môžu Považania jedine sami. Záležať bude aj na tom, ako skoro nájdu recept na brankára Heczka.

Leaders Ružinov - Hokejmarket Skalica, sobota 13:00

Veľmi dôležitý zápas pre oboch. Skalica chce v tabuľke stúpať hore a Ružinov potrebuje body ako soľ. Bratislavčania zvládli famózne oba zápasy na východe republiky. To im určite dodá chuť do zápasu s majstrom. Hostia majú dobrú jar, ladia formu na play-off a v tabuľke stúpajú hore. Navyše, svojich súperov z prvej a druhej priečky v tabuľke už majú na dostrel.

Nitrianski Rytieri Nitra - LG ABhokej Bratislava, sobota 13:00

Nitra odohrala výborné dvojkolo so šiestimi bodmi a na LG sa určite bude tešiť. Hostia sa na jar rozbiehajú len veľmi zľahka a v tomto smere im robí dobrú službu ich bodový zisk z jesene. Každé ďalšie zaváhanie by však mohlo dostať LG do zbytočných problémov. Bratislavčania však v Nitre rozhodne vyhrávať nezvyknú. Ich bilancia je v tomto smere veľmi negatívna. Dokážu ju v sobotu napraviť?

HBK Diaková - Jokerit Petržalka, sobota 13:00

Ďalší duel, v ktorom ide obom klubom o život. Jokerit balansuje na hrane play-off a Diaková na hrane baráže, do ktorej po sezóne idú až tri kluby. Hostia podali dobré výkony v domácom dvojkole, stačilo im to však iba na tri body. Domáci odohrali dobrý zápas v Skalici a doma nedali šancu Třincu. Získali rovnako tri body. Podarí sa im ozbíjať Petržalčanov?

Lion Svidník - Kometa Vrútky, sobota 13:00

Levi prišli zo západu poriadne nasrdení a hladní a proti Vrútkam určite budú chcieť potvrdiť svoju výbornú sezónu. Bezbodový víkend ich však dostal pod tlak. Vrútky majú o motiváciu postarané, stále naháňajú lídra a navyše cítia tlak zo strany Skalice. Veľmi zaujímavý zápas. Očakávame parádny hokejbal z oboch strán.

Grafika: Facebook/HEL