Ján Kozák odchádza na vlastnú žiadosť z pozície hlavného trénera slovenskej futbalovej reprezentácie. Táto informácia sa objavila v českých a slovenských médiách už v podvečerných hodinách, Slovenský futbalový zväz ju neskôr potvrdil na svojom webe.

Preident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik v rozhovore pre RTVS uviedol: "Pán Kozák ma požiadal o stretnutie. Oznámil mi, že k dnešnému dňu chce ukončiť spoluprácu. Poznáme trénera Kozáka. Ten keď sa pre niečo rozhodne, tak je mu to ťažké vyhovoriť. Bol skalopevne presvedečný, tak sme sa veľmi rýchlo dohodli. Povedal mi, že si nevie predstaviť, aby ďalej pokračoval vo funkcii trénera a ja som to akceptoval. Zápas vo Švédsku bude viesť doterajší asistent Štefan Tarkovič. Keď sa vrátime zo Švédska, budeme riešiť situáciu okolo nástupcu trénera Jána Kozáka."

Žiaden iný tréner nestrávil pri slovenskej futbalovej reprezentácii také dlhé obdobie ako práve Kozák. Šesťdesiatštyriročný kormidelník zastával tento post od júla 2013, keď po pomerne krátkej anabáze vystriedal dvojicu Michal Hipp a Stanislav Griga. So slovenskými sokolmi sa mu podaril historický výsledok – postup na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska, kde to napokon jeho zverenci dotiahli až do osemfinále.

Celková bilancia Jána Kozáka v pozícii trénera slovenského národného mužstva je 54 zápasov, 29 víťazstiev, 10 remíz a 15 prehier s mimoriadne aktívnym skóre 80:48.

FOTO: Presilovka