Štvrtý ročník zápasu hviezd 1. slovenskej hokejovej ligy sa uskutočnil na vynovenom štadióne v Michalovciach. Dlho očakávaná udalosť na Zemplíne bola exhibíciou, na ktorej hráči predviedli svoje majstrovstvo.

Zápasu hviezd 1. slovenskej hokejovej ligy sa zúčastnili tri tímy – Majster ligy Michalovce, Nádeje ligy do 23 rokov a Hviezdy ligy. Každý si zmeral sily s každým vo formáte štyroch proti štyrom po 15 minút. Trénermi jednotlivých mužstiev boli Miroslav Chudý (Majster ligy), Róbert Pukalovič (Hviezdy ligy) a Milan Staš (Nádeje ligy).

Fanúšikovia si mohli vybrať, koho chcú mať v otváracích formáciách. O brankároch rozhodovali ich sezónne štatistiky, zvyšných hráčov doplnili tréneri prvoligových celkov. Pre športových priaznicov sa pripravili súťaže zručností, tri zápasy po 15 minút, ale aj autogramiáda.

Prvý zápas bol medzi domácimi hráčmi hrajúcich v retro dresoch VTJ Michalovce z roku 1974 - v roku, keď bol založený klub, a hráčmi do 23 rokov. Zohratí Michalovčania zvíťazili 3:1, pričom rozhodujúci gól strelili do prázdnej bránky súpera.

IMG_20190119_195553.jpg FOTO: autor

Druhý zápas sa odohral medzi Nádejami a Hviezdami ligy. Bol to vyrovnaný súboj, ktorý sa skončil remízou 3:3.

Záverečné meranie síl bolo medzi domácimi Michalovcami a Hviezdami ligy. Tento zápas ponúkol deväť gólov, prelínal sa z jednej strany na druhú, diváci mali možnosť vidieť mnoho prečíslení, keďže to formát štyroch proti štyrom dovoľuje oveľa častejšie.

Aktuálni lídri 1. hokejovej ligy Michalovce zvíťazili aj v tomto zápase, pomerom 6:3, a tak sa stali celkovými víťazmi tohto miniturnaja.

Chuť víťaziť pokračuje aj v lige, keďže naposledy zdolali Trnavu na jej vlastnom ľade vysoko 9:1 a zaknihovali dvanásty triumf za sebou. Stali sa tak už istými víťazmi základnej časti a do vyraďovacej fázy idú z najvýhodnejšej pozície.

Počas zápasov sa konali aj rôzne súťaže zručností, napríklad najtvrdšia strela, streľba z prvej, presnosť streľby či tímová štafeta. Divákom sa ukázali aj brankári, ktorí si zahrali zápas dvoch proti dvom. Michalovskí brankári nestačili na svojich náprotivkov a prehrali tesne 2:3.

Diváci mali možnosť vidieť aj bitku spoluhráčov z domáceho tímu, avšak hrajúcich za rôzne výbery v exhibícii. Michal Korenko a decembrový nositeľ striebornej prilby pre najlepšieho hokejistu 1. hokejovej ligy Lukáš Hamráček. Obaja zhodili rukavice aj prilby, odhodili hokejky a s úsmevom na perách zovreli päste. Po niekoľkých sekundách napätia sa však iba bratsky objali.

Pre divákov boli prichystané aj rôzne súťaže. Jednou z nich bol aj internetový kvíz pozostávajúci zo siedmich otázok.

Michalovce tak po slovenskej reprezentácii hostili aj slávnostný Zápas hviezd. Zemplínčania však majú ešte jeden cieľ – postup do Tipsport ligy.

FOTO/VIDEO: autor