Málokedy a v máloktorom športe sa stáva, že sú fanúšikovia spokojní s výkonmi rozhodcov. V niektorých prípadoch je nespokojnosť oprávnená, no stávajú sa aj také situácie, v ktorých je na vine nevedomosť priaznivcov. V pravidlách ľadového hokeja sa nájdu aj také, ktoré nie sú športovej verejnosti príliš známe.

Veľa hráčov na ľadovej ploche

Často sa stáva, že práve pre tento priestupok rozhodca vylučuje napriek tomu, že jeden z hráčov už je v takzvanej ochrannej zóne. Fanúšikovia a niekedy aj tréneri následne vyjadrujú svoju nespokojnosť s rozhodnutím hlavných arbitrov. V týchto situáciách ide niekedy o toto pravidlo.

Jednoducho vysvetlené: keď hráč vojde na ľad a dostane sa do kontaktu s pukom alebo so súperom a spoluhráč, ktorého strieda, ešte nemá jednu nohu na striedačke, tak bude udelený trest za veľa hráčov na ľadovej ploche.

Bude vás zaujímať:

Rozhodca Kubuš: Je smutné, že nadávky sa stali súčasťou zápasov

Zlomená hokejka alebo predmet na ľade

Nastalo už množstvo prípadov, keď sme videli, že toto pravidlo neovládajú ani niektorí rozhodcovia. Stačí si predstaviť situáciu – hráčovi sa pri bránení zlomí hokejka, ktorú následne hodí na zem. Počas toho, ako sa bude premiestňovať, omylom kopne hokejku smerom k hráčovi s pukom a následne nariadi rozhodca trestné strieľanie, po čom by zrejme fanúšikovia hromžili. Hovorí však o tom toto pravidlo.

Zbytočné pravidlá?

V pravidlách ľadového hokeja nájdeme aj také body, ktoré hovoria o situáciách, ktoré si vieme len ťažko predstaviť. Keby sa už aj stali, tak by to bolo v niektorých prípadoch komické. Bolo by však zaujímavé vedieť, či tieto pravidlá existujú z toho dôvodu, že sa o to už niekto niekedy pokúsil.

FOTO: macleans.ca

Zdroj: hockeyslovakia.sk / Pravidlá ľadového hokeja 2014-2018