Hokejoví fanúšikovia v Košiciach sa po jednodňovej prestávke opäť môžu zabávať a sledovať zápasy šampionátu aj v oficiálnej fanzóne 2019 IIHF MS v Kulturparku. Organizátori sa po zvážení poveternostnej situácie a predpovede počasia rozhodli fanzónu otvoriť a sprístupniť ju fanúšikom.

„Vývoj počasia aj naďalej sledujeme. Po zvážení aktuálnej situácie sme sa rozhodli, že fanzónu v Kulturparku dnes otvoríme. Chceme, aby si fanúšikovia hokejový šampionát užili čo najviac,“ povedal riaditeľ pre partnerstvá a špeciálne projekty 2019 IIHF MS Lukáš Donoval.

„Pokračuje aj súťaž o vstupenky na zápasy reprezentácie Slovenska. Ako sme na začiatku šampionátu informovali, podarilo sa nám do súťaže pre fanúšikov uvoľniť až 700 lístkov za zápasy Slovenska. V oboch fanzónach sa bude ešte súťažiť o zvyšných 400 vstupeniek,“ dodal Donoval.

DSC00330.jpg FOTO: Ján Sukup/ 2019 IIHF

Oficiálne fanzóny pri bratislavskom Istropolise a v košickom Kulturparku sa tešia veľkej obľube. Od začiatku šampionátu navštívilo fanzónu v Bratislave viac ako 43-tisíc fanúšikov. Košickú fanzónu, ktorá bola jeden deň zatvorená, navštívilo 28-tisíc ľudí. Vstup do fanzón je zadarmo. Otvorené sú od 14.00 v prípade hracích dní s dvomi zápasmi a od 11.00 v prípade hracích dní s tromi zápasmi. Fanúšikovia sa môžu vo fanzónach zabávať až do skončenia šampionátu.

ZDROJ: OV MS

FOTO: Ján Sukup/ 2019 IIHF