Lídrom hokejovej St. Nicolaus 1. ligy je HK Dukla Ingema Michalovce. V predohrávke 23. kola deklasoval HC OSMOS Bratislava na ich ľade 6:2. Domácemu výberu nestačili ani posily ako brankár Lakosil či obranca König.

Víťazstvo michalovskej Dukly bolo už ich deviatym v rade. Dôvod, prečo sa im nesmierne darí komentoval gólman Adam Trenčan. „Myslím si, že štruktúra je v Michalovciach nastavená perfektne, od vedenia, cez trénera až po samotných hráčov či trénovanie. Toto je ten základ. Každý deň sa snažíme makať, trénovať, vydať zo seba maximum a verím, že nám to vydrží čo najdlhšie a že v tomto tempe vydržíme.“

Michalovce vyhrali v sezóne 2017/2018 1. slovenskú hokejovú ligu po 32 rokoch. V spomínanej sezóne bolo cieľom postúpiť do Tipsport ligy a vyzeralo to veľmi nádejne, avšak čerešnička na torte v podobe úspešnej baráže, ktorá bola druhá v histórii tímu, nebola naplnená. Michalovce si po víťazstve v 1. lige zahrali v sezóne 1985/1986 baráž o federálnu ligu s Vítkovcami, no neúspešne.

Prečítajte si tiež: Čo všetko priniesla polovica základnej časti Tipsport ligy?

Na otázku, či je cieľom postup aj pre túto sezónu michalovský gólman odpovedal: „Samozrejme. Tento cieľ je vždy najťažší a vždy to nejaký čas trvá. Každým rokom, čo som v Michalovciach, to bolo vždy lepšie a lepšie. Pred dvomi rokmi sme hrali semifinále Play-off, minulú sezónu sme získali titul a hrali baráž, nuž a táto sezóna by už mohla smerovať k postupu do Tipsport ligy.“

V aktuálnej sezóne sú Michalovčania na vrchole tabuľky po 23.kolách s osembodovým náskokom pred znovuzrodeným Martinom. Na konte majú iba dve prehry, z toho jednu po nájazdoch. Na domácom štadióne stratili iba jeden bod po divokej prestrelke s regionálnym derby súperom z Humenného. Zápas skončil 7:6 po famóznej otočke Michalovčanov, keď Humenné viedlo v polovici zápasu 5:1!

Po každom domácom víťazstve brankár Adam Trenčan baví fanúšikov rôznymi kúskami na ľade. „Hokej sa robí pre ľudí. V Michalovciach sú výborní fanúšikovia, chodia na zápasy, fandia, majú radi hokej, žijú ním, tak prečo to takto neokoreniť?“

Trenčan hrajúci za Michalovce. Znie to zábavne. Pravdou však je, že je rodákom z Banskej Bystrice, ale hrával za juniorku Zvolena. Rivalita baranov a bryndziarov je známa na celom Slovensku, preto Trenčan vysvetľuje: „Vždy tam je tá rivalita. Mama pochádza zo Zvolena, otec z Banskej Bystrice, obaja fandili svojmu mestu, ale keď som chytal za Zvolen, tak, samozrejme, fandili Zvolenu."

Michalovský hokej momentálne zažíva jednoznačne najkrajšie obdobie vo svojej 44-ročnej histórii. Pred touto sezónou nenastali výrazné zmeny v kádri, jadro tímu ostalo a pokračuje v oslnivých výkonoch.

Trénerský mág Miroslav Chudý mení mužstvá, ktorým šéfuje, na celky s víťaznou mentalitou - ako to predviedol v Banskej Bystrici, ale i v Detve. To sa mu podarilo v minulej sezóne aj s východoslovenským tímom a pokračuje to aj v aktuálnej sezóne. Michalovskí fanúšikovia veria, že ich hráči naplnia predsezónne vyjadrenia a postúpia z baráže hrajúcej sa na štyri víťazné duely do najvyššej súťaže.

Bude vás zaujímať: Demitra, Hašek, Daciuk. Klenoty, na ktoré sa takmer zabudlo

Na východe Slovenska prebiehala minulý rok rozsiahla rekonštrukcia hokejového stánku, tak domáci hráči hrávali zápasy v neďalekom Vranove nad Topľou. Až začiatkom tohto roka sa hokej do Michaloviec vrátil a diváci si mohli vychutnať najkrajšiu časť sezóny, keď mali možnosť vidieť vlastných hráčov zdvíhať nad hlavy víťaznú trofej a na hrudi sa im ligotali zlaté medaily.

1543524873_tmp_IMG_5242.jpg FOTO: Martin

Zrekonštruovaný štadión v Michalovciach už privítal aj seniorskú reprezentáciu Slovenska, keď v príprave na MS 2018 sa v regióne Zemplína odohral prípravný zápas s Lotyšskom, ktorý Slováci zvládli v pomere 4:1.

FOTO: Martin