Dominika Cibulková končí na Australian Open 2017 v 3. kole. V boji o postup do osemfinále zviedla takmer trojhodinovú bitku s Ruskou Jekaterinou Makarovovou, ktorej napokon podľahla 2:6,7:6(3),4:6. Slovensko tak už nemá na úvodnom grandslame roka žiadne zastúpenie.

V prvom sete Ruska Cibulkovú prevalcovala

Prvý set sa niesol v znamení jasnej dominancie Jekateriny Makarovovej. Dominike Cibulkovej nevychádzalo takmer nič. Nedarilo sa jej na servise, ktorý si udržala len jediný raz. Slovenská ženská rebríčková jednotka sa navyše nedostávala príliš do výmen ani na príjme Makarovovej podania. Len za prvý set spravila Cibulková 16 nevynútených chýb. Naopak, jej ruskej súperke tam padalo takmer všetko, na čo siahla. Azda jedinú slabšiu chvíľku v prvom sete si Jekaterina Makarovová vybrala v šiestej hre, keď po prvý raz prišla o svoj servis. Ďalšie komplikácie však už Ruska nedopustila a aj vďaka len 7 nevynúteným chybám dotiahla prvý set po jednoznačnom priebehu do víťazného konca v pomere 6:2.

Prečítajte si tiež: Australian Open: V hlavnej súťaži až poltucet Slovákov, favoritkou len Cibulková

Fantastický Cibulkovej comeback

Ani v druhom sete to s Dominikou Cibulkovou dlho nevyzeralo vôbec dobre. Slovenka sa ešte poriadne ani nestihla spamätať z nevydareného prvého setu a už prehrávala 0:4. V týchto momentoch na tom psychika Cibulkovej nebola práve najlepšie. V piatom geme však zverenka Mateja Liptáka odvrátila ďalšiu hrozbu straty podania a situácia sa razom nevídaným spôsobom otočila. Dominika Cibulková spresnila hru, jej výkon išiel o niekoľko tried nahor a hráčkou, ktorá začínala byť nervózna, bola odrazu Jekaterina Makarovová. Cibulková získala 5 hier v rade a otočila tak na 5:4. V 10. geme druhého setu pri podaní svojej súperky naša tenistka nevyužila dva setbaly a neuveriteľne napínavý druhý set tak dospel až do tajbrejku. Skrátenú hru už mala Dominika Cibulková absolútne pod kontrolou, ovládla ju v pomere 7:3 a do rozhodujúceho setu tak mala ísť vo veľkej psychickej pohode.

Rozhodol Tildenov gem

Avšak tak ako predchádzajúce dva sety, ani v tom treťom Dominika Cibulková nezachytila úvod. Na returne neuhrala ani loptičku, o svoj servis prišla a okamžite sa tak dostala znova pod veľký tlak. Na Jekaterine Makarovovej však bola stále vidieť frustrácia zo strateného náskoku v druhom sete, a tak sa Cibulková dokázala rebrejkom v tretej hre a následným zvládnutým gemom na podaní dostať späť do boja o víťazstvo. Za nerozhodného stavu 3:3 mohla Slovenka získať na svoju stranu veľkú psychickú výhodu, no v takzvanom Tildenovom geme nevyužila tri brejkbaly. Aby toho nebolo málo, v ďalšej hre Dominika Cibulková stratila vedenie 40:15, znova prišla o svoj servis a ponúknutú príležitosť „dopodávať“ zápas už Jekaterina Makarovová neodmietla. Ruska využila po 2 hodinách a 53 minútach hneď prvý mečbal a po prvý raz v kariére zdolala Dominiku Cibulkovú.