Situácia v Slovenskej hokejbalovej extralige (HEL) sa po minulom víkende ešte viac zamotala, keď po dlhšom čase Považskú Bystricu vystriedali na čele tabuľky Vrútky. Zmení sa líder aj po 23. kole?

ŠK 98 Pruské - Leaders Ružinov, Pruské, 13:00

Zápas, v ktorom ide o veľmi veľa. Domáci živa ešte akú takú iskierku nádeje na play-off a hostia jednoducho musia bodovať naplno. Očakávame tuhý boj a dobré defenzívy oboch tímov. Favoritom tohto zápasu sú Ružinovčania.

29214897_613038455754832_5866797585418682368_o.jpg

ŠKB Martin - Lion Svidník, Martin, 10:30

Ak o zápase Pruské - Ružinov platí všetko, čo sme napísali, o zápase Martin - Svidník to platí rovnako a možno ešte trošku viac. Ak by sa Martin neobjavil v zápase minulého kola, objavil by sa v ňom teraz. Domáci jednoducho potrebujú východniarov poraziť, no tí ťahajú sériu troch prehier v rade a každé ďalšie zakopnutie by ich mohlo postaviť do veľmi zlej pozície. Favoritom sú hostia. Svoje však zohrá aj psychika.

Jokerit Petržalka - PROTEF Považská Bystrica, Ružinov, 13:00

Zaujímavý zápas sa odohrá v Ružinove, kde si svoj dočasný stánok nútene otvoril Jokerit Petržalka. Petržalčania privítajú PROTEF a určite sa bude na čo pozerať. Bude to zápas dvoch tímov s dobrou formou a aj preto sa dá povedať, že tento duel nemá jasného favorita. Tým papierovým však určite je PROTEF.

LG Bratislava - Enviform Třinec, Petržalka, 14:00

Najjasnejší zápas tohto kola, aspoň podľa papierových predpokladov. Domáci splnili bodovú kvótu pre play-off a ich výkony rastú. Posledný Třinec by pre nich nemal byť doma prekážkou.

Nitrianski Rytieri Nitra - Hokejmarket Skalica, Nitra, 13:00

Nitra musí v posledných štyroch kolách základnej časti zabrať, ak sa chce vyhnúť baráži. V sobotu ju však čaká ťažký súper. Majster príde v dobrej nálade a s chuťou po víťazstvách. Kvalita oboch kádrov hovorí jasne, nič iné ako výhra hostí sa v tomto dueli neočakáva.

Kometa Vrútky - Vippokerpro Kežmarok, Vrútky, 13:00

Jeden zo šlágrov tohto kola. Kometu preverí húževnatý súper, ktorý si priniesol v sobotu domov z Martina všetky body po veľkej dráme. Kežmarčania ukázali, že hrajú do poslednej minúty zápasu a Vrútky si na nich budú musieť dať pozor. Zrodí sa remíza?

HBK Diaková - HBC Košice, Martin , 13:00

Diakovčania sa chcú revanšovať za vysokú prehru v minulom kole, Košice zase za neúspešný dvojzápas v Pruskom. Väčšiu šancu v tomto smere dávame domácim, ktorí sú skúsenejším tímom v HEL a body potrebujú na záchranu v súťaži.

Foto: HEL/Facebook